Євросоюз повідомив про початок роботи мережі «ковідних сертифікатів». Сім країн уже долучилися

Європейська комісія повідомила про запуск технічної системи на рівні ЄС, за допомогою якої перевірятимуть елементи захисту та справжність «ковідних сертифікатів». Наразі вже 7 країн під'єднані до мережевого шлюзу електронних сертифікатів (EU Digital COVID Certificate, EDCC).

Про це повідомили на сайті Єврокомісії.

Зокрема, з 10 травня 22 країни вже успішно випробували шлюз. Хоча вводити електронні «ковідні сертифікати» в ЄС планують із 1 липня, уже зараз усі країни, які пройшли технічні випробування та готові видавати й перевіряти сертифікати, можуть почати використовувати систему на добровільних засадах.

Наразі до шлюзу вже приєдналися 7 країн: Болгарія, Чехія, Данія, Німеччина, Греція, Хорватія та Польща. У Євросоюзі зазначають, що вони також почали видавати перші сертифікати ЄС.

Інші держави готуються запустити «ковідні сертифікати» лише тоді, коли це можливо буде зробити по всій країні.

У Єврокомісії очікують, що вже найближчими днями до мережі долучаться більше країн. Так, наразі до підключення готові ще 17 країн. Фінляндія, Угорщина, Словаччина, Словенія, Ліхтенштейн, Ісландія та Норвегія поки що перебувають у тестовому режимі.

У ЄС кажуть, що «ковідні сертифікати» будуть безплатними й доступними для всіх. Такі документи матимуть вигляд QR-коду в цифровому форматі або на папері.

У Євросоюзі також запевнили, що жодні особисті дані людей, які мають сертифікати, не передаються і не зберігаються.

Детальніше про сертифікати

«Ковідні сертифікати», або «ковідні паспорти» ㅡ документи, які свідчитимуть про те, що людина отримала щеплення проти коронавірусу, має негативний результат тесту на COVID-19 або ж одужала після зараження.

Зокрема, «ковідний паспорт» має засвідчити, що людина не лише не хвора на COVID-19, а й не створює небезпеки для інших і не може захворіти сама.

Про ці документи говорили в тій чи іншій формі з настанням пандемії коронавірусу, але тільки після старту масової вакцинації країни почали їх впроваджувати на національному рівні й говорити про запровадження певного глобального «ковідного паспорта».

У ЄС їхнє впровадження анонсували 17 березня. Остаточно вони мають запрацювати вже з 1 липня.