В Україні набув чинності закон про штрафи для бізнесу за обслуговування клієнтів без масок
В Україні запровадили штрафи для підприємств та громадського транспорту, у яких обслуговуватимуть клієнтів без правильно надягнених респіраторів або захисних масок.
Відповідний закон оприлюднили в газеті «Голос України».
Бізнесу доведеться сплатити штраф за відсутність контролю за масковим режимом у своїх приміщеннях від 3 400 до 5 100 гривень штрафу (від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).
За що саме штрафуватимуть?
Штрафуватимуть за пропуск людей у громадські будинки, споруди, громадський транспорт під час карантину без надягнутих респіраторів, захисних масок, що закривають ніс та рот.
Оштрафувати також можуть і за бездіяльність — тобто якщо відвідувача усно не попросили одягнути маску, не відмовилися його обслуговувати та не викликали поліцію.
Крім того, бізнес зобов’язали «в будь-якій формі та в будь-який спосіб» попередити клієнтів про необхідність одягати засоби індивідуального захисту.
Аналогічний штраф передбачений у випадках, якщо сам працівник або підприємець буде в неправильно вдягнутій масці під час обслуговування клієнтів.
Засобом індивідуального засобу закон вважає респіратор або захисну маску, що закриває ніс та рот, зокрема виготовлені самостійно.
Що у нас із карантином?
З 8 січня в Україні почав діяти жорсткий карантин, триватиме він 17 днів — до 24 січня 2021 року включно. Зазначимо, що під час січневого локдауну в магазинах можна придбати харчові продукти (там, де під них відведено не менше ніж 60% площі), ліки, вироби медичного призначення, засоби гігієни та зв'язку, ветеринарні препарати, корми, насіння та засоби захисту рослин, а також побутову хімію та друковану пресу.
У порівнянні з локдауном у березні 2020 року зараз у нас не зупиняють роботу транспорту та не закривають кордони.
Щоб стримувати поширення коронавірусу і зменшити ризик захворіти, носіть маску в громадських місцях, дотримуйтеся соціальної дистанції, часто мийте руки та користуйтеся антисептиками. Якщо ви відчуваєте ознаки захворювання, зверніться до сімейного лікаря, самоізолюйтеся та повідомте про своє захворювання людям, з якими ви контактували. Детальніше про те, що робити, читайте в нашій пам'ятці.
Підписуйтеся на щотижневу розсилку від редакції hromadske, щоб знати, що насправді відбувається. Лист приходить щонеділі. Без спаму. Без реклами. Тільки найважливіше за тиждень.