В Україні є 2 тисячі тестів для виявлення штаму «Дельта». Поки їх роблять лише лабораторії у Києві

Центр громадського здоров'я України отримав дві тисячі тест—систем для виявлення штаму коронавірусу «Дельта». Регіони передають зразки для тестування до Києва, оскільки лише у столиці роблять ці тести.

Про це повідомив головний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв'ю УП.

Він зазначив, що тест-системи Україна отримала як благодійну допомогу від Всесвітня організація охорони здоров'яВООЗ. Однак МОЗ планує і власним коштом закупити тести для виявлення «Дельти».

Спершу пацієнту роблять звичайний ПЛР-тест для виявлення коронавірусу, а згодом, у разі потреби, роблять інший ПЛР-тест для визначення мутації.

Наразі в Україні є три алгоритми для виявлення мутації, каже Кузін.

Перший — у кожній області є зони з високим рівнем захворюваності, звідти щотижня передають до Києва певний відсоток зразків, щоб дослідити їх на мутацію.

Другий — на «Дельту» перевіряють певний відсоток людей, які важко переносять хворобу. «Щоб знати, які штами призводять до більшого відсотка госпіталізацій або важкого перебігу», — зазначив санлікар.

Третій — на мутацію перевіряють певний відсоток зразків тих людей, які повернулися з-за кордону.

Поки тести на виявлення «Дельти» роблять лише у Києві, іноді Центр громадського здоров'я залучає європейські лабораторії. Але міністерство хоче передати тест-системи і в області.

Станом на 28 липня в Україні виявили 17 випадків інфікування «Дельтою», одна людина померла у Києві 27 липня. Частина людей виїжджали за кордон, але деякі випадки не пов'язані з подорожами.

Напередодні уряд змінив правила перетину кордону через штам «Дельта». Читайте, що і коли змінюється.

Що відомо про «Дельту»?

У Всесвітній організації охорони здоров'я заявили, що штам поширився вже щонайменше у 111 країнах світу. «Дельту» вперше виявили в Індії.

Штам має дві ключові мутації зовнішньої «спайкової» частини вірусу, яка прикріплюється до клітин людини. ВООЗ раніше визнала його таким, що «викликає занепокоєння», адже він є більш заразним.

За даними департаменту громадського здоров'я Англії, цей штам у 1,6 раза заразніший, ніж штам «Уперше знайдений у Великій Британії, який теж викликав занепокоєння у ВООЗ і який взимку спричинив у Великій Британії новий спалах коронавірусуАльфа», у 2,26 раза частіше призводить до госпіталізації та у 1,45 раза частіше — до реанімації. Водночас вакцини проти цього штаму, ймовірно, є ефективними.