В Україні за перші два дні вакцинували понад 1330 людей. Семеро з них скаржилися на самопочуття
В Україні за перші два дні вакцинації першу дозу препарату проти коронавірусу отримали 1 338 людей. З них семеро поскаржилися на самопочуття.
Про це на брифінгу 26 лютого розповів головний санітарний лікар Віктор Ляшко.
У перший день вакцинації, 24 лютого, щеплення зробили 159 людям, а 25 лютого — 1 179. За минулу добу щеплень зробили більше чоловікам, ніж жінкам (792 і 387 відповідно).
Найбільше щеплень загалом зробили у Черкаській області (170), яка першою отримала вакцину. А Євген Горенко, лікар-реаніматолог із Черкас, який працює в ковідному відділенні Черкаської обласної лікарні, став першим вакцинованим в Україні.
Крім того, 25 лютого МОЗ зафіксували 7 скарг «про несприятливі події після імунізації»: одна з Чернігівської та шість із Черкаської області. Ляшко каже, що випадки несерйозні.
За його словами, виробник вакцини попереджає про можливі побічні ефекти, а міністерство буде відслідковувати їх прояв.
Зокрема на сайті МОЗ про вакцинацію вказано, що може бути біль на місці щеплення, набряк, а також може виникнути озноб, гарячка, головний біль та втомлюваність.
Нагадаємо, у четвер, 25 лютого вакцинація стартувала в усіх областях України (окрім окупованого півострова Крим).
Чим вакцинують українців?
23 лютого в Україну прибули перші 500 тисяч доз вакцини проти коронавірусу CoviShield від виробника Serum Institute India. Її вже зареєстрували.
Це препарат, розроблений Oxford/AstraZeneca, який виробляється на потужностях в Індії. Вакцину схвалили для екстреного використання. Фактично, CoviShield — це та сама «оксфордська» вакцина, яку для локального індійського ринку випускає SII.
Наразі триває третя фаза клінічних випробувань препарату CoviShield в Індії, Бразилії, Великій Британії, Південній Африці, Кенії та США. Водночас вакцину вже схвалили до екстреного використання в Індії.
Попередні результати третьої фази досліджень у Великій Британії, Бразилії та Південній Африці опублікували у грудні 2020 року у виданні Lancet. Вакцина показала ефективність 70,4%, згідно з даними 11 636 добровольців