В Україну пускають вакцинованих проти коронавірусу іноземців. Але щеплення російським «Спутником V» не визнається
Уряд дозволив в'їжджати в Україну іноземцям, які мають сертифікат про повну вакцинацію проти коронавірусу. Однак щеплення російським препаратом «Спутник V» не визнається.
Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров'я, передає «Інтерфакс-Україна».
Для в'їзду в Україну наразі потрібно на вибір пред'явити негативний ПЛР-тест на коронавірус, експрес-тест на антиген або сертифікат про вакцинацію препаратами, які ВООЗ затвердила до використання.
Це вакцини Pfizer-BioNTech, Moderna, AstraZeneca (вироблена в ЄС і Південній Кореї), CoviShield (та ж AstraZeneca, але індійського виробництва), Janssen (виробник Johnson & Johnson), Sinopharm та CoronaVac (виробник Sinovac).
Використання російської вакцини ВООЗ не схвалила. У Держприкордонслужбі підтвердили, що сертифікат про вакцинацію «Спутником V» не є підставою для в'їзду в Україну.
У МОЗ також нагадали, що Кабмін заборонив реєструвати російські вакцини та інші препарати проти коронавірусу.
Що відомо про «Спутник V»?
Препарат розробили в Національному дослідницькому центрі епідеміології та мікробіології імені Гамалії. Його схвалили до використання одразу після завершення другого етапу клінічних досліджень у серпні 2020-го, що суперечить загальноприйнятим протоколам проведення випробувань.
Уже після оголошення про готовність вакцини в Росії розпочали останній, третій етап клінічних досліджень, але паралельно з цим розпочали вакцинацію населення. Ба більше, творці вакцини відмовилися вводити добровольцям плацебо в межах третього етапу досліджень. На думку фахівців, це фактично означає провал дослідження.
В авторитетному медичному виданні The Lancet 2 лютого вийшла стаття про проміжні результати третього етапу досліджень «Спутника V». Дані свідчать, що російська вакцина справді ефективна, але все ж залишаються питання до коректності проведення випробувань (зокрема згадане викривлення добірки, а також відсутність протоколу щодо тестування учасників випробування).
Регулятори Європейського Союзу та США не схвалили використання препарату, однак окремі країни закуповують «Спутник V». Наприклад, вакцину використовують в Аргентині та Словаччині. Остання хоче відмовитися від закупівлі нових партій через низький попит серед населення.