В уряді дозволили за певних умов отримувати «пакунок малюка» грошима
Кабінет міністрів України ухвалив постанову, за якою батьки деяких новонароджених дітей зможуть отримати грошову допомогу замість натуральної форми «пакунку малюка».
Відповідну постанову з одноденним допрацюванням ухвалили на засіданні уряду 25 листопада. Зробили це для виконання положень закону про «бейбі-бокси».
Згідно з постановою, батьки отримують «пакунок малюка» в пологовому будинку, у разі відсутності пакунка ㅡ в управлінні соціального захисту населення за місцем проживання отримувача.
Так, батьки дітей, які народилися з 24 жовтня 2020 року до 1 липня 2021 року, мають отримати пакунок упродовж 30 днів із моменту народження дитини. У разі, якщо батьки виявлять пошкодження, або якщо пакунків не вистачить, держава запропонує замість натуральної допомоги грошову.
Що за «пакунки малюка»?
«Пакунок малюка» запровадили у 2018 році, але в липні 2020 уряд вирішив замінити його на грошову виплату у 5 тисяч гривень.
Зміни набули чинності з 1 вересня. Щоб отримати виплату, потрібно було звернутися до ПриватБанку за соціальною карткою. Робити закупи за отримані гроші можна було лише в закладах торгівлі, які долучаться до публічного договору про реалізацію пілотного проєкту монетизації, а не в будь-яких магазинах.
Проте депутати не погодилися з такими змінами та ухвалили законопроєкт, який відновлює натуральну допомогу. Закон уже підписав президент Володимир Зеленський.
Повернути саме натуральну допомогу просили і в Дитячому фонді ООН (ЮНІСЕФ). Там наголошували, що ця програма універсальна для всіх родин, незалежно від їхнього соціально-економічного статусу.