«Пакунок малюка»
Фото:

Харківська ОДА

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає відновлення видачі «пакунків малюка» батькам після народження дитини.

Про це повідомляє прес-служба президента.

Документ вносить зміни до закону «Про державну допомогу сім'ям з дітьми». Йдеться про відновлення натуральної допомоги «пакунок малюка», яку видаватимуть протягом 30 днів після народження дитини.

«Її вартість становитиме не менш як три розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років», — йдеться у повідомленні. На сьогодні один такий мінімум — 1859 гривень, тобто допомога має бути не менш ніж 5577 гривень.

Крім цього, закон уточнює перелік громадян, які можуть отримати такий пакунок, якщо немає батьків. Це, зокрема, можуть бути усиновлювачі, патронатні вихователі, прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни новонародженої дитини.

«Видаватимуть «пакунки малюка» у закладах охорони здоров'я. Якщо у медзакладі немає такої допомоги, її можна отримати в органах соціального захисту за місцем проживання або перебування», — нагадують в ОП.

Крім цього, уряд має затвердити порядок надання «пакунка малюка», передбачивши з 1 липня 2021 року можливість за бажанням батьків отримати замість натуральної допомоги відповідні кошти.

За повернення цих пакунків депутати проголосували 30 вересня.

Чому бебі-бокси повернули?

«Пакунок малюка» запровадили у 2018 році, але в липні 2020 уряд вирішив замінити його на грошову виплату у 5 тисяч гривень.

Зміни набули чинності з 1 вересня. Щоб отримати виплату, потрібно було звернутися до ПриватБанку за соціальною карткою. Робити закупи за отримані гроші можна було лише в закладах торгівлі, які долучаться до публічного договору про реалізацію пілотного проєкту монетизації, а не в будь-яких магазинах.

Проте депутати не погодилися з такими змінами. Вони вважають, що «пакунок малюка» у натуральному вигляді допоможе родинам не тільки заощадити гроші, а й зберегти час на догляд за дітьми. Кажуть, що на монетизацію «пакунка» не вийде купити стільки ж товарів аналогічної якості, яка була у виданих державою речах.

Повернути саме натуральну допомогу просили і в Дитячому фонді ООН (ЮНІСЕФ). Там наголошували, що ця програма універсальна для всіх родин, незалежно від їхнього соціально-економічного статусу.

Поділитись: