В уряді не бачать загрози для бюджету від виплати реструктуризованих у 2015 році боргів
Наразі оплата українських ВВП—варантів, випущених під час реструктуризації державного боргу у 2015 році, не несе загрози для бюджету та фінансової стабільності України.
Про це повідомив урядовий уповноважений з питань державного боргу України Юрій Буца.
«Це не є нагальною проблемою з точки зору навантаження на бюджет. Власне, в структурі інструменту є обмеження платежів до 2025 року (розмір платежів не повинен перевищувати 1% ВВП України — ред.). Тому нагальної потреби робити щось швидко й сьогодні немає», — повідомив Буца.
Він зазначив, що наразі в уряді займаються моделюванням виплат за різних варіантів розвитку економіки України, однак нагальної потреби погашати ці варанти там не бачать.
Нагадаємо, що ВВП-варанти — це цінні папери, які України випустила в межах реструктуризації державного боргу міністеркою фінансів Наталією Яресько у 2015 році.
Тоді кредитори України погодилися частково пробачити борг України, натомість прив'язавши виплати за непробаченим боргом до економічного зростання. Іншими словами, чим вищі темпи зростання ВВП України, тим більшими будуть виплати за державним боргом України.
За розрахунками інвестиційних банкірів, у разі, якщо уряд виконає свою обіцянку щодо зростання економіки на 40% протягом наступних 5 років, державі доведеться заплатити за ВВП-варантами близько 9 мільярдів доларів (номінал варантів складає 3,24 мільярда доларів).