В уряді розповіли, скільки землі вже продали люди за два тижні роботи ринку
Від початку роботи ринку сільськогосподарських земель 1 липня в Україні уклали 880 земельних угод. Ажіотажу в уряді поки не бачать.
Про це повідомили у Міністерстві аграрної політики та продовольства 16 липня.
Подали заяви для отримання доступу до Державного земельного кадастру 3721 нотаріус. Всього заяв — 4146, 3580 погоджено, 95 ще розглядаються, відмову отримали 471.
Напередодні міністр аграрної політики Роман Лещенко зазначив телеканалу «Дом», що ажіотажу на ринку землі наразі немає.
«Ми робили прогноз, який нам дозволяв стверджувати — жодного ажіотажу із продажем землі не буде. Угоди відбуватимуться. Але у період двох тижнів у країні було здійснено трохи більше як 600 угод на всю країну (тобто до 14 липня — ред.). Якщо говорити у гектарах — це близько 700 га. Тобто, немає жодного ажіотажу», — наголошує міністр.
Він радить українцям, які володіють землею, нині привести документи на неї до ладу. Зазначає, що земля та агровиробництво — це дуже рентабельний вид господарчої діяльності. Додає, що з кожним роком вартість землі лише зростатиме.
«Взяти нашого партнера, сусіда — Республіку Польща. Там ціна сьогодні близько 11 тисяч євро за гектар. Що своєю чергою показує, що протягом 15 років вартість зросла більш як у 10 разів», — зазначає Лещенко.
1 липня в Україні офіційно запрацював ринок землі сільськогосподарського призначення. Ще у березні 2020 року Верховна Рада ухвалила закон про його запровадження. Він надає власникам сільгоспземлі право на продаж своїх ділянок (паїв), а також право купувати землю.
Перші два роки землю зможуть купувати тільки фізичні особи, і не більше як 100 гектарів. Для юридичних осіб ринок землі має запрацювати з 2024 року.
Раніше ж люди могли передавати землю лише через довгострокові договори оренди, які часом укладалися на десятки років.
Також право на продаж сільгоспземлі відкриває можливості для її використання як застави для кредиту. Водночас продати землю з комунальної власності новий закон не дозволяє.
Більше про те, як працюватиме ринок землі в Україні та чи є небезпека, що всю українську землю скуплять іноземці, дивіться в нашому відеопроєкті «Чия земля?».