Більшість українців проти продажу сільгоспземлі, а 84% не готові бачити покупцями іноземців — опитування
Більшість українців (65,2%) проголосували б за заборону продажу сільськогосподарської землі на референдумі, а 84,1% опитаних не підтримують продаж землі іноземцям.
Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) з 22 до 29 червня 2021 року.
Так, 71,7% опитаних українців підтримують проведення референдуму щодо заборони продажу сільгоспземлі, а 21% — проти. Ще 7,2% — не визначилися або відмовилися відповідати.
У випадку проведення референдуму, на який би винесли запитання «Чи підтримуєте ви заборону на продаж сільськогосподарської землі?», 65,2% респондентів проголосували б «так», а 21,8% — «ні».
Ще 6,5% не взяли б участі у голосуванні, а 6,4% не визначилися або відмовилися відповідати. Таким чином, серед респондентів, які взяли б участь у голосуванні, 74,9% підтримали б заборону.
Водночас 84,1% опитаних не підтримують продаж сільськогосподарської землі іноземцям. Натомість підтримують це 12,1% опитаних, а ще 3,8% не змогли або відмовилися відповідати.
Більше про опитування
КМІС проводив його з 22 до 29 червня 2021 року методом особистого (face-to-face) інтерв’ю з використанням планшета (CAPI, computer-assisted personal interviews). Загалом соціологи опитали 2 031 людину зі 107 населених пунктів усіх регіонів України (крім Криму). У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.
Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,9% — для показників близьких до 25%, 2,2% — для показників близьких до 12%, 1,5% — для показників близьких до 5%.
Що передувало?
1 липня в Україні офіційно запрацював ринок землі сільськогосподарського призначення. Ще у березні 2020 року Верховна Рада ухвалила закон про його запровадження. Він надає власникам сільгоспземлі право на продаж своїх ділянок (паїв), а також право купувати землю.
Перші два роки землю зможуть купувати тільки фізичні особи, і не більше як 100 гектарів. Для юридичних осіб ринок землі має запрацювати з 2024 року.
Раніше ж люди могли передавати землю лише через довгострокові договори оренди, які часом укладалися на десятки років.
Також право на продаж сільгоспземлі відкриває можливості для її використання як застави для кредиту. Водночас продати землю з комунальної власності новий закон не дозволяє.
Більше про те, як працюватиме ринок землі в Україні та чи є небезпека, що всю українську землю скуплять іноземці, дивіться в нашому відеопроєкті «Чия земля?».
- Поділитися: