В уряді збирають зустріч із Польщею та Єврокомісією щодо можливого страйку польських перевізників на кордоні
Мінвідновлення України ініціювало зустріч із Польщею та Єврокомісією щодо роботи пунктів пропуску після інформації, що польські перевізники хочуть вийти на страйк та заблокувати їх.
Про це йдеться в повідомленні міністерства.
ЗМІ повідомляли, що з листопада польські перевізники планують розпочати двомісячний страйк на українському кордоні, перекривши усі в’їзди. Причиною називають надмірну конкуренцію після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС.
«Наша позиція полягає в тому, що такі страйки та блокування шкодять усім: як українським, так і польським перевізникам. Ми вдячні польському народу за постійну підтримку нашої держави в умовах повномасштабної війни та готові до діалогу, де рівноцінно будуть представлені інтереси перевізників обох країн», — сказав заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач.
На 31 жовтня запланована зустріч із Директоратом Єврокомісії (DG MOVE), де міністерство хоче напрацювати спільні рішення, які допоможуть збільшити пропускну спроможність і забезпечити стабільну роботу кордону.
«Завдяки системі "єЧерга" та постійній комунікації із митною та прикордонною службами ми бачимо "слабкі місця" нашого кордону, де дійсно не виконуються укладені меморандуми. Лише у жовтні виконання меморандумів складає 50%, до прикладу, у червні цей показник був на рівні 65%», — сказав заступник міністра.
Деркач додав, що на це є «об’єктивні причини», наприклад ремонті роботи. Проте в умовах сезонного збільшення експорту, морської блокади, необхідно забезпечити стабільну та ритмічну роботу кордону, щоб водії могли точно знати, коли перетнуть кордон, а економіка працювала, зазначив він.
Нагадаємо, угоду про «транспортний безвіз» уклали в червні 2022 року, а у березні 2023-го продовжили ще на рік. Ця угода звільнила українських і європейських власників посвідчень водіїв, які було видано однією зі сторін, від вимоги мати міжнародне посвідчення водія. Це дало змогу перевізникам уникнути багатьох бюрократичних процедур та спростити логістику на кордоні.
Також угода звільнила українських перевізників від необхідності отримувати дозволи на двосторонні та транзитні перевезення до держав ЄС.