В Єревані протестувальники дали прем’єру Пашиняну час до опівночі, щоби подати у відставку
У столиці Вірменії всю добу 11 листопада не припиняється акція протесту з вимогою відставки прем’єра Нікола Пашиняна та скасування угоди щодо Карабаху.
Про це повідомляє Jamnews.
Як зазначає видання, спочатку на центральній площі Єревана було декілька сотень людей, але коли мітингарів почали затримувати, на площу вийшли тисячі людей. Вони вигукують «Нікол, йди!», «Нікол — зрадник!».
Протестувальники дали прем’єру час до опівночі, аби він добровільно подав у відставку, інакше вони обіцяють «вирішити питання відсторонення від влади» Пашиняна та його команди.
Крім цього, опозиція назбирала достатньо підписів депутатів для проведення позачергового засідання парламенту. Ввечері 11 листопада тут мають розглянути денонсацію угоди щодо Карабаху.
Принизлива угода
Через військові успіхи Азербайджану в Карабаху влада Вірменії і Пашинян зокрема змушені були погодитись на невигідну угоду, яка, серед іншого, передбачає, що Єреван має віддати Азербайджану фактично весь так званий «пояс безпеки» — це райони Азербайджану, захоплені вірменами під час попередньої війни, вони мали забезпечувати безпеку власне самої невизнаної Нагірно-Карабаської Республіки. Ті райони НКР, які Баку вже зайняв, також залишаються під контролем Азербайджану.
Крім припинення вогню, країни домовилися про те, що в Нагірному Карабаху щонайменше на 5 років розташуються російські миротворці, натомість Вірменія свої сили виведе.
Що ще в угоді?
10 листопада текст з’явився на сайті Кремля. Головні пункти:
- З 10 листопада припиняється будь-який вогонь, сторони залишаються на тих позиціях, які вони займали на момент підписання угоди;
- Розгортається контингент російських миротворців, які, серед іншого, контролюватимуть Лачинський коридор — 6-кілометровий гірський коридор, який сполучає Вірменію та Нагірний Карабах;
- Миротворці займатимуть свої позиції 5 років, також є можливість продовжити їхню місію ще на 5 років, якщо жодна зі сторін не заперечуватиме;
- Паралельно з розгортанням російських миротворців Вірменія виводить свої сили;
- Вірменія повертає азербайджанські райони з так званого поясу безпеки — Агдамський, Кельбаджарський, Лачинський;
- Азербайджан гарантує безпеку руху Лачинським коридором людей, транспорту та вантажів. Сам коридор залишається під контролем росіян;
- Вірменія, зі свого боку, гарантує безпеку транспортного сполучення між західними районами Азербайджану та Нахічеванської Автономної Республіки.