В Єрусалимі на аукціоні продають набір тату-штампів, які використовували для в'язнів Аушвіца

Єрусалимський аукціонний дім виставив на продаж набір штампів, яких використовували для татуювання чисел на руках в’язнів концтабору Освенцим. Це рішення розкритикував глава ізраїльського меморіалу «Голокост».

Набір тату-штампів з’явилися на сайті аукціонного дому Tzolmans.

Там вартість лоту оцінили в 30-40 тисяч доларів. Станом на 11:00 3 листопада найвища ставка становить 3 400 доларів. Закриття аукціону заплановане на 9 листопада.

За даними аукціонного дому, до комплекту входять 14 марок та інструкція від виробника Aesculup щодо брендування великої рогатої худоби.

Аукціонний дім зазначає, що марки для клеймування великої рогатої худоби були набагато більшими за ті, що входять у набір, тож, мовляв, немає жодних сумнівів у тому, що їх виготовляли для татуювання ув’язнених.

Виставлений на продаж у Єрусалимі набір тату-штампів є одним із трьох відомих комплектів, які пережили війну, пише The Times of Israel. Другий перебуває у військовому музеї в Санкт-Петербурзі, а третій — у концтаборі Освенцим.

Чому є противники продажу?

Як пише BBC, голова ізраїльського національного меморіалу «Голокост» Яд Вашем Дані Даян написав у Twitter, що його організація «виступає проти існування ринку єврейських або нацистських предметів часів Голокосту», додавши, що «жадібні торговці» лише заохочують таку діяльність.

А газета Hamodia повідомляє, що голова Європейської єврейської асоціації рабин Менахем Марголін написав міністру юстиції Ізраїлю, закликаючи його припинити те, що він назвав «мерзенним продажем».

У відповідь аукціоніст Меїр Цольман сказав, що продаж такого товару всього лиш покликаний «підвищити обізнаність» про події того часу.

«Я останній, хто недооцінює або применшує значення Голокосту. Я хочу зробити так, щоб предмет потрапив у правильні руки й не зник зі сторінок історії», — заявив він в інтерв’ю Army Radio.

Татуювання ув’язнених

Згідно з даними Меморіального музею Голокосту США, спочатку ув’язненим наносили татуювання штампами, що складалися зі змінних голок, розташованих у формі цифр. Їх вбивали на шкіру ув’язнених і втирали чорнилом в рану. Татуювання було постійним.

Такі позначки стали одним із найпохмуріших символів нацистського Голокосту, під час якого режим Адольфа Гітлера вбив приблизно 6 мільйонів євреїв по всій Європі під час Другої світової війни.