Вакцина від Moderna гарантує антитіла до COVID-19 щонайменше на 3 місяці. Результати стосуються усіх вікових груп
Проміжні дані показують, що вакцина від американської компанії Moderna забезпечує організм антитілами до коронавірусного захворювання щонайменше на три місяці після введення другої дози препарату.
Про це йдеться у пресрелізі компанії.
У 34 учасників різного віку першої фази випробувань залишався високий рівень антитіл упродовж 119 днів після введення першої дози вакцини та упродовж 90 днів після введення другої дози. Розробники вакцини пишуть, що «з часом, як й очікувалося, рівень антитіл трохи знизився, але все одно залишався підвищеним у всіх учасників через три місяці».
Згідно з проміжними результатами, препарат може генерувати антитіла у всіх вікових групах: 18-55,67-70 та 71+ років.
Що відомо про цю вакцину?
Moderna повідомила, що ефективність її препарату — 94,1%, зокрема вона гарантує захист від важкого перебігу COVID-19. Серед усіх учасників лише 196 добровольців захворіли на COVID-19. З них 185 випадків із групи, яка отримувала плацебо, та 11 випадків у групі, яка отримала вакцину.
Компанія вже документи на реєстрацію вакцини у США, яку мають розглянути 17 грудня. Moderna очікує, що зможе поставити до Сполучених Штатів 20 мільйонів доз вакцини до кінця 2020 року, а у 2021 році у світі має бути доступно від 100 до 125 мільйонів доз, з них 85-100 — у США. Вартість однієї дози буде 25-37 доларів.
Перевагою вакцини Moderna є те, що вона не потребує зберігання при наднизьких температурах. Вона не псується за стандартних температур холодильника — 2-8 градуси за Цельсієм.
Інші розробники вакцини
Pfizer і BioNTech (США та Німеччина відповідно) оголосили про ефективність їхньою вакцини у 95% за підсумками останнього, третього етапу досліджень. Найбільша проблема із нею — препарат потребує зберігання за наднизьких температур (мінус 70 градусів за Цельсієм). Водночас компанії запевняють, що розробили спеціальні контейнери із сухим льодом для підтримки необхідної температури впродовж 15 днів.
Британська вакцина AstraZeneca та Оксфордського університету показала в середньому 70% ефективності на фінальних випробуваннях. Водночас максимальну ефективність у 90% вакцина показала у людей, які отримали перше з двох щеплень із меншим дозуванням препарату. В експертів багато питань до ефективності препарату, тому розробники вирішили провести повторне випробування.