Вартість однієї дози вакцини проти коронавірусу американської компанії Moderna становитиме приблизно 25-37 доларів.

Про це заявив глава Moderna Стефан Бансель у коментарі німецькій газеті Welt.

За його словами, угода компанії з ЄС на постачання вакцини, яка після закінчення клінічних досліджень показала майже 95% ефективності, може відбутися за кілька днів. Наразі фармкомпанія проводить переговори з Європейською комісією.

Усього ж Moderna планує виготовити 20 мільйонів доз власної вакцини до кінця року. Глава компанії зазначив, що ціна за дозу вакцини коливатиметься від 25 до 37 доларів (від 709 грн до 1050 грн) залежно від розміру замовлення.

«Це справедлива ціна, враховуючи витрати на систему охорони здоров'я, коли людина серйозно хворіє на COVID-19», ㅡ сказав Бансель і додав, що фармкомпанія не зацікавлена в тому, щоб отримати від вакцин «максимальний прибуток».

А що це за вакцина?

Вакцина американської компанії Moderna стала другою у світі, яка після завершення трьох етапів клінічних досліджень показала високу ефективність у запобіганні зараженню коронавірусом.

Про ефективність своєї вакцини на 95% повідомляли також компанії Pfizer і BioNTech. Як пише CNBC, приблизна ціна їхньої вакцини становитиме близько 20 доларів (567 гривень).

Чи не найбільша перевага вакцини Moderna над препаратом від Pfizer та BioNTech — вона не потребує зберігання при наднизьких температурах (мінус 70 градусів за Цельсієм). Вакцина Moderna не псується за стандартних температур холодильника — 2-8 градусів.

Водночас поки що не можна сказати, скільки протримається імунітет, який дає вакцина від Moderna.

Раніше Всесвітня організація охорони здоров'я казала про необхідність створення вакцини з ефективністю понад 50%, щоби розпочати вакцинацію населення. Тепер розробники найближчим часом планують зареєструвати вакцину в США та Європі.

Поділитись: