Вбивство на зупинці: Верховний суд переніс розгляд скарги у справі ексбійця 72-ї бригади Балабухи

Верховний суд переніс розгляд касаційної скарги захисників колишнього бійця 72—ї бригади Дмитра Балабухи, засудженого за вбивство на зупинці, через неявку прокурора.

Про це передає кореспондентка hromadske із зали суду.

Нагадаємо, конфлікт між колишнім військовослужбовцем 72-ї бригади Дмитром Балабухою і шеф-кухарем Русланом Юрченком стався у лютому 2018-го. За твердженням свідків, Дмитро сідав у маршрутку і повідомив, що має статус учасника бойових дій. Водій став сперечатися, у суперечку втрутився і Юрченко, дійшло до бійки. Після цього ексармієць купив ніж, повернувся на зупинку і вдарив ним чоловіка. Побратим Дмитра розповідають, що він був поранений у голову під час АТО і чудом вижив.

До суду надійшла заява прокуратури з повідомленням про те, що прокурор у цій справі переведений в інший відділ і не може прибути у засідання. У заяві просили перенести засідання.

Думка сторони захисту розділилася: одна захисниця підтримала перенесення «попри обурення», інша — просила продовжити розгляд. Колегія суддів перенесла слухання на невизначений термін.

Сам Дмитро у коментарі hromadske зазначив, що сподівається на повернення справи до суду першої інстанції, пом'якшенні вироку та наголосив, що після удару в голову нічого не пам'ятав.

Сторона захисту проситиме суд повернути справу до суду першої інстанції для зміни кваліфікації злочину з умисного вбивства на вбивство у стані душевного хвилювання. За словами адвокатів цей факт встановлений психологічними експертизами. Санкція даної статті передбачає термін позбавлення волі до 5 років.

До зали суду прийшли підтримати Балабуху близько 30 осіб: побратими та звичайні громадяни.

Раніше Деснянський суд столиці засудив ветерана війни на Донбасі, який ударом ножем у серце на зупинці маршрутки вбив чоловіка, що почав його бити, до 9 років позбавлення волі та позбавив його звання молодшого лейтенанта. 26 лютого 2019 року апеляційний суд повернув Дмитру офіцерське звання та пом’якшив покарання на один рік.