Науковці заявили, що єгиптяни почали муміфікувати померлих на 1000 років раніше, ніж вважалося
Науковці з Каїра заявили, що стародавні єгиптяни почали використовувати методи бальзамування померлих на 1000 років раніше, ніж вважалось. Такий висновок зробили після дослідження тіла стародавнього дворянина.
Про це повідомляє The Guardian.
В одній із єгипетських гробниць у 2019 році знайшли муміфіковане тіло дворянина, родича королівської родини на ім'я Хуві. Розпис на стінах та залишки кераміки датують епохою Стародавнього царства (приблизно 4000 років тому). Проте спершу вчені не вважали, що мумія залишилась із того часу, оскільки була добре збережена.
«Учені не думали, що процес муміфікації [тоді] був таким просунутим. Тож перша реакція була: це точно не Стародавнє царство. Але під час роботи така думка почала з'являтися», — розповів Том Кук, продюсер серіалу від National Geographic про втрачені скарби Єгипту.
Професорка Саліма Ікрам з Американського університету в Каїрі розповіла, що муміфікація в період Стародавнього царства була порівняно простою: з висушуванням, іноді з видаленням внутрішніх органів та без видалення мозку. Натомість приділяли увагу зовнішньому вигляду померлого.
«Ця мумія [Хуві] наповнена смолами й текстилем і справляє зовсім інше враження. Вона більше схоже на мумії, знайдені 1000 років по тому», — сказала Ікрам.
Вважається, що смолу та якісний текстиль під час муміфікації почали використовувати 3000 років тому. Дослідження тіла Хуві може стати доказом, що єгиптяни почали використовувати складніші методи муміфікації раніше.
«Це повністю переверне наше уявлення про еволюцію муміфікації. Використані матеріали, їхнє походження та пов'язані з ними торгові шляхи суттєво вплинуть на розуміння Стародавнього Єгипту», — зазначила професорка. Також, за її словами, через нове відкриття потрібно буде переписати підручники з історії.
Детальніше про відкриття дослідники мають розказати в серії, яка вийде 28 листопада.