Учені знайшли нову екзопланету, що обертається навколо найближчої до Сонця зірки

Астрономи знайшли нову екзопланету, що обертається навколо найближчої до Сонця зорі Проксима Центавра. Назвали її Проксима d.
Дослідження опублікували в Astronomy & Astrophysics, повідомляє Science Alert.
Мала й холодна зоряЧервоний карлик Проксима Центавра розташований лише за 4,2 світлового року від Сонця. Наразі це найближча до Сонячної системи зірка. Її світло у 18 тисяч разів слабше за сонячне, тому зірку не видно неозброєним оком.
Навколо неї обертається Планета, що дрейфує космічним простором чи обертається навколо якоїсь зорі, але не нашого Сонцяекзопланета Проксима b з масою, трохи більшою за земну. Вона робить один оберт навколо червоного карлика за 11 діб. Науковці кажуть, це означає, що вона має придатну для життя температуру та рідку воду.
Науковці помітили, що біля зорі обертається ще якийсь об'єкт. Але сигнал від нього був слабким, тож однозначно не можна було сказати, що це таке. Після додаткових досліджень виявилось, що навколо червоного карлика обертається ще одна екзопланета.
Її назвали Проксима d. Її вага дорівнює чверті земної ваги — це робить її однією з найменших екзопланет з усіх знайдених. Планета робить один оберт навколо зорі приблизно за 5 діб. Це означає, що вона занадто близько до зірки, щоб там могли бути умови для життя. За такого наближення навіть холодний червоний карлик виділяв би достатньо тепла, щоб на планеті не залишилось рідкої води.
Наразі астрономи вже знайшли та підтвердили існування приблизно 5 тисяч екзопланет, іще тисяча об'єктів чекають на підтвердження.
Авторка: Юлія Костюкова