«Велика сімка» мобілізує майже $20 млрд для підтримки України

Міністри фінансів країн «Великої сімки» заявили про мобілізацію 19,8 мільярда доларів для підтримки України. Ці гроші допоможуть закрити дефіцит фінансування та забезпечити надання основних послуг громадянам України. Окрім того, в G7 заявили, що готові робити й більше, якщо буде потрібно.

Про це йдеться у спільному комюніке «Великої сімки», яке опублікувало Міністерство фінансів Німеччини.

Ця фінансова підтримка буде доповненням до нещодавно оголошеної гуманітарної та військової підтримки України. У G7 заявили, що терміново працюють над прискоренням виплат нашій державі.

«Велика сімка» також схвалила роботу міжнародних фінансових установ щодо подальшого фінансування України, зокрема пропозицію Європейської комісії щодо додаткової макрофінансової допомоги у розмірі до 9 мільярдів євро, а ще — додатково запланувала підтримку українських державних підприємств та приватного сектору (через Європейський банк реконструкції та розвитку й Міжнародну фінансову корпорацію) у розмірі 3,4 млрд доларів.

«Ми й надалі підтримуватимемо Україну протягом усієї цієї війни і за її межами, та готові робити більше, якщо буде потрібно. Ми тісно співпрацюємо з Україною, щоб захистити її макроекономічну стабільність перед викликами, породженими загарбницькою війною росії, масовим руйнуванням критичної інфраструктури та порушенням традиційних судноплавних маршрутів для українського експорту», — йдеться в заяві «Великої сімки».

Збитки від війни

Станом на 19 травня загальна сума прямих задокументованих збитків інфраструктури України внаслідок руйнувань під час війни сягнула 97,4 мільярда доларів, або 2,9 трильйона гривень.

Окрім того, загальні втрати економіки України через війну коливаються від 564 до 600 мільярдів доларів. Це і прямі, і непрямі втрати: зниження ВВП, припинення інвестицій, відтік робочої сили, додаткові витрати на оборону та соціальну підтримку тощо.

За квітень уряд зібрав лише 60% запланованих податкових надходжень. У травні-червні заплановані податкові надходження очікують на рівні 45-50%.

До всього, Україна змушена була витратити 245,1 мільярда гривень (8,3 мільярда доларів) на військові потреби через повномасштабне вторгнення росії.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час виступу на сесії за участі міністрів фінансів країн G7 сказав, що дефіцит українського бюджету сягає близько 5 млрд доларів на місяць, і закликав «Велику сімку» надати 15 млрд доларів на найближчі три місяці.