Венедіктова про підозру Порошенку: Ця справа не є політичною

Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова заявила, що вручення підозри експрезиденту і чинному народному депутату Петру Порошенку не є політичним рішенням, а звичайним виконанням закону.

Про це вона заявила у відеозверненні 10 червня.

«Ця справа не є політичною. Йдеться про виконання вимог закону, перед яким всі рівні, повагу до державних інституцій і верховенство права», — сказала вона.

Венедіктова уточнила, що генпрокурор має всі законні підстави доручити іншим прокурорам здійснити письмове повідомлення про підозру. За її словами, це передбачено частиною 2 статті 481 Кримінального процесуального кодексу.

«Ми маємо непоодинокі випадки, коли наші парламентарі ухиляються від отримання повісток та підозр, що ми сьогодні вкотре побачили. Саме тому я дала доручення повідомити про підозру народному депутатові прокурорам Офісу генпрокурора», — пояснила вона.

Вона додала, що після відмови отримувати документи Порошенко разом із колегами по фракції, адвокатами й охоронцями прийшов до приміщення її відомства під приводом невідкладного прийому щодо розслідування низки кримінальних проваджень.

«Парламентарі просто увірвалися до мого кабінету, пошкодивши речі працівникам охорони. Ви думаєте ми обговорювали проблеми їхніх виборців чи народні депутати представляли інтереси народу? Зовсім ні, вони прийшли з іншою метою. Хоча будь-які пропозиції, вказівки й вимоги народного депутата щодо досудового слідства є неправомірними», — стверджує Венедіктова.

Генпрокурорка назвала «неправомірним» тиск на неї з вимогою повторно повідомити про підозру, бо чинним законодавством не передбачене повторне повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

«І сам підозрюваний, і його адвокати достеменно про це знають. Зі свого візиту вони просто мали на меті створити чергове шоу», — додала вона.

Нагадаємо, 10 червня Державне бюро розслідувань вручило підозру Порошенку у справі про призначення заступника керівника Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка. Сталося це тоді, коли він прийшов на допит у ДБР.

Натомість представник Офісу генпрокурора, який не представився, хотів вручити підозру. Порошенко та його захисники називають такі діями незаконними, посилаючись на те, що повідомляти про підозру депутату має генеральний прокурор.

В Офісі генпрокурора заявили, що клопотатимуть про взяття Порошенка під варту.

Ще листопаді 2019 року журналісти Bihus.Info встановили, що між Порошенком та колишнім заступником керівника Служби зовнішньої розвідки Сергієм Семочком могла бути домовленість про незаконне звільнення розвідника, яке він тепер оскаржує у суді.

Зазначимо, що Сергій Семочка був заступником голови Служби зовнішньої розвідки України з 31 липня 2018 року до 12 квітня 2019 року.