Між п’ятим президентом України Петром Порошенком та колишнім заступником керівника Служби зовнішньої розвідки Сергієм Семочком могла бути домовленість про незаконне звільнення розвідника, яке він тепер оскаржує у суді.

Про це йдеться у сюжеті «Повернення Семочка: сюрприз-звільнення від Порошенка» на Bihus.Info

Так, на момент звільнення Семочко офіційно перебув на лікарняному.

Журналісти припускають, що Семочко і Порошенко домовились щодо звільнення розвідника у такий спосіб, щоб той згодом міг оскаржити «незаконне» рішення президента в суді і поновитися на посаді.

6 квітня, за тиждень до звільнення Семочка, його бачили на вході в Адміністрацію президента.

8 квітня, у найближчий робочий день після розмови з Порошенком в АП, розвідник оформив лікарняний.

12 квітня Порошенко видає указ про звільнення Семочка з посади, який був оприлюднений 16 квітня..

14 квітня на загальнонаціональних передвиборчих дебатах президент робить офіційну заяву, що звільнив Семочка.

Своєю чергою Семочко подав до суду 23 травня, із запізненням, оскільки на оскарження закон дає місяць.

Таке запізнення в ухвалі касаційного адмінсуду пояснюється тим, що Семочко, доки перебував на лікарняному, не знав, що його звільнили.

Він вийшов на роботу 22 квітня і на сайті президента прочитав, що його звільнено. Таким чином, як повідомляють журналісти, місячний термін між «дізнався» і «подав до суду» дотримано.

Адвокати ексрозвідника наполягають на тому, що рішення про звільнення суперечить ст.40 Кодексу законів про працю, за яким заборонено звільняти людину, яка перебуває на лікарняному.

Національне антикорупційне бюро порушило кримінальну справу стосовно Семочка після публікації журналістського розслідування.

Журналісти програми «Наші гроші» 1 жовтня 2018 року оприлюднили сюжет, у якому йдеться, що сім’я Семочка володіє будинками під Києвом загальною вартістю 8 мільйонів доларів, а його найближчі родичі мають російські паспорти. Аналіз доходів родини Семочка за останні вісім років показує, що в них не мало б вистачити коштів і на один з будинків.

Журналісти «Наших грошей» також заявили про причетність Семочка до дефіциту препаратів для діалізу, що, на їх думку, ймовірно було наслідком вимагання відкатів у фармакологічних компаній з боку СБУ, в якій Семочко працював до переходу в СЗР.

11 грудня 2018 року Служба безпеки підтвердила російське громадянство родичів Семочка.

Своєю чергою, Єгор Божок, на той час голова СЗР, заявив, що не бачить підстав для звільнення чи відсторонення Семочка.

Поділитись: