Верховна Рада не підтримала законопроєкт про легалізацію медичного канабісу, не вистачило голосів

Верховна Рада 13 липня не змогла підтримати у першому читанні законопроєкт про легалізацію медичного канабісу в Україні. Проголосували «за» тільки 184 депутати.

Про це йшлося у трансляції засідання парламенту.

Проти виступили 33 депутати, ще 61 — утримався. Законопроєкт не повернули на повторне перше читання і відправили на доопрацювання.

Найбільше голосів «за» віддала фракція «Слуга Народу». Документ підтримали також депутати з «Європейської Солідарності», «Голосу» та партії «За майбутнє».

Голосування за фракціями за законопроєкт про легалізацію медичного канабісу в Україні, 13 липня 2021 рокускриншот

Що передувало?

Напередодні Міністерство охорони здоров’я закликало депутатів підтримати законопроєкт, який має надати доступ хворим до медичного канабісу та регулювати його обіг. Там наголосили, що така легалізація — це медичне, а не політичне питання.

У міністерстві нагадали депутатам, що застосування лікарських засобів, що містять у своєму складі канабіс, дозволене у багатьох європейських країнах. Ефективність коноплі доведена вченими в лікуванні понад 50 патологічних станів.

Раніше одразу 60 громадських організацій України виступили з вимогою до 16 липня ухвалити у першому читанні законопроєкт щодо легалізації медичного канабісу. Там наголошують, що поки депутати вагаються, пацієнти й надалі лишаються без необхідних їм ліків.

«Вони у муках живуть роками без них або купують нелегально. Щодня люди не можуть вгамувати свій біль або вимушені йти на злочин через придбання препаратів на основі забороненого канабісу», — йдеться у зверненні.

Легалізація канабісу в Україні

10 листопада глава парламентської фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія заявляв, що у Верховній Раді створили робочу групу, яка почала напрацьовувати закон щодо легалізації медичного канабісу в Україні.

Перед цим думку щодо його легалізації висловили українці на Всенародному опитуванні президента, хоча в Офісі президента і заявляли, що жодних юридичних наслідків опитування не матиме.

Згодом законопроєкт зареєстрували у Раді.

Про те, чим медичний канабіс відрізняється від рекреаційного і що про легалізацію думають депутати, дивіться у випуску «ОкАліна».