60 громадських організацій вимагають від Ради ухвалити законопроєкт щодо легалізації медичного канабісу
Шістдесят громадських організацій України вимагають від Верховної Ради до 16 липня ухвалити у першому читанні законопроєкт щодо легалізації медичного канабісу. Кажуть, що відкладати не можна.
Спільне звернення до депутатів опублікувала пацієнтська організація «100% Життя».
У ньому наголосили, що хоч і законопроєкт № 5596 зареєстрували у парламенті, це не означає його ухвалення та виконання. У ГО наголошують, що пацієнти й надалі лишаються без необхідних їм ліків.
«Вони у муках живуть роками без них або купують нелегально. Щодня люди не можуть вгамувати свій біль або вимушені йти на злочин через придбання препаратів на основі забороненого канабісу», — йдеться у зверненні.
Зазначається, що законопроєкт треба ухвалити у першому читанні до 16 липня, як і обіцяли депутати: «Часу мало. Його може взагалі не бути, якщо народні обранці не згадають про обіцяне».
Для того, щоб встигнути, члени Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування мають підтримати законопроєкт про медканабіс на своєму засіданні 30 червня. Голова Верховної Ради Дмитро Разумков зобов’язаний винести цей законопроєкт на голосування у сесійну залу найближчим часом після його подання — вже наступного тижня після комітету.
«Нагадуємо також народним депутатам, які вагаються та думають, чи голосувати, для яких питання ще не на часі: лікування хворих не варто ототожнювати з вживанням наркотичних речовин. Це про інше: про людські муки і життя, яке подекуди важко таким назвати», — йдеться у зверненні.
З повним переліком громадських організацій, які підписалися під зверненням, можна ознайомитися тут.
Легалізація канабісу в Україні
10 листопада глава парламентської фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія заявляв, що у Верховній Раді створили робочу групу, яка почала напрацьовувати закон щодо легалізації медичного канабісу в Україні.
Перед цим думку щодо його легалізації висловили українці на Всенародному опитуванні президента, хоча в Офісі президента і заявляли, що жодних юридичних наслідків опитування не матиме.
Згодом законопроєкт зареєстрували у Раді.
Про те, чим медичний канабіс відрізняється від рекреаційного і що про легалізацію думають депутати, дивіться у випуску «ОкАліна».
- Поділитися: