Верховна Рада закликає Європейський парламент визнати перспективи членства України в ЄС
Верховна Рада 8 жовтня ухвалила постанову про звернення до Європейського парламенту та парламентів держав—членів ЄС. У заяві депутати закликають визнати перспективи членства України в ЄС.
Про це йдеться на сайті Верховної Ради. Відповідну постанову підтримали 304 депутати.
У схваленій заяві депутати вказують про підтвердження стратегічного курсу України на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі. Вони закликають Європейський парламент та парламенти держав-членів ЄС «до далекоглядного підходу» у переговорному процесі та створенні єдиного нормативно-правового поля.
Окрім того, Верховна Рада просить:
- посилити санкції проти Росії у зв’язку з незаконною паспортизацією громадян України та примусовим залученням українських громадян до виборів РФ;
- налагодити окремий діалог між Україною та ЄС з питань енергетичної безпеки для обговорення стратегічних аспектів енергетичного співробітництва за участю держав-членів;
- невідкладно розглянути на пленарній сесії та вжити заходи для заборони проєкту «Північний потік-2»;
- залучити Україну до робочих обговорень щодо ситуації на ринках газу та електроенергії ЄС;
- якнайшвидше почати переговорний процес з укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції з ЄС;
- розширити співпрацю з питань міграційного менеджменту.
Що зі вступом до ЄС?
Офіційно Європейський Союз не виключає можливості набуття Україною повноправного членства, однак головним критерієм для цього є проведення Києвом реформ.
Так, 11 лютого Європейський парламент ухвалив доповідь, у якій оцінив стан реалізації Угоди про асоціацію Україна-ЄС. У ній європарламентарі оцінили, наскільки успішно відбуваються реформи в Україні. Зокрема, Київ закликали до перетворень у сфері верховенства права, ефективного врядування та боротьби з корупцією.
А втім, у серпні Термін її повноважень спливає 11 жовтня 2021 рокупрезидентка Естонії Керсті Кальюлайд заявила, що Україна, Грузія та Молдова не відповідають критеріям членства в ЄС. «Вам знадобиться з 20 років роботи, доки ви дійдете до цієї готовності… Усі три країни мають проблеми з судами. Ви не підходите під вимоги членства в ЄС», — заявила тоді Кальюлайд.
Водночас не всі члени ЄС поділяють таку думку. Так, президент Польщі Анджей Дуда заявив, що Європейський Союз має бути відкритим до приєднання країн, які здійснюють реформи і хочуть стати частиною цього об'єднання.
У вересні вийшов звіт Європейської палати аудиторів (наглядового органу ЄС), де вказується на невдачі боротьби України з корупцією та неефективність наданої Києву європейської допомоги.