Верховний суд зобов’язав православних отримувати біометричні паспорти
Верховний суд визнав отримання біометричного паспорту прямим обов'язком громадянина України. За його висновком, релігійні переконання не можуть бути підставою для того, щоб порушувати/не виконувати вимоги закону або робити з нього винятки.
Верховний суд визнав отримання біометричного паспорту прямим обов'язком громадянина України. За його висновком, релігійні переконання не можуть бути підставою для того, щоб порушувати/не виконувати вимоги закону або робити з нього винятки.
Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними Opendatabot із посиланням на рішення суду від 23 березня 2018 року.
У 2013 році Українська православна церква Московського патріархату виступила з доповіддю, у якій пов’язала унікальний номер запису у реєстрі з «міткою звіра» із Апокаліпсису. Відтоді парафіяни православної церкви московського патріархату регулярно зверталися до суду з проханням видавати їм паспорти старого зразка у вигляді книжечки.
Нещодавно такий тип справ визнали типовим та передали до Верховного суду. ВСУ визнав, що отримання біометричного паспорту та, зокрема, унікального номеру запису в реєстрі є обов’язком громадян, і відмовив у проханні видавати паспорти старого зразка.
«Щодо релігійних переконань як позивачки, так і релігійної організації, про її приналежність до якої зазначено в позовній заяві та письмових поясненнях щодо присвоєння унікального номера, якщо паспорт громадянина України нового зразка оформлятиметься засобами Реєстру, то цей аргумент, незважаючи на усю його значимість для як для ОСОБА_1 (позивачки — ред), так і для багатьох інших громадян України, які поділяють такі ж релігійні погляди й переконання, не може слугувати підставою для того, щоб порушувати/не виконувати вимоги Закону № 5492-VI («Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу» — ред.) та/чи робити з нього винятки.
На думку суду, такий підхід недопустимий, оскільки суперечитиме наведеним конституційним положенням статей 24 і 35 Основного Закону, а також може призвести до зловживань з боку окремих осіб та/або їх груп з метою уникнення виконання покладених на них законом обов’язків», — йдеться у рішенні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна стала першою у рейтингу паспортів в СНД за версією Henley & Partners
Нагадаємо, у грудні у поліграфічному комбінаті «Україна» перебували у черзі понад 600 тисяч заявок на виготовлення біометричних закордонних паспортів.