«Вибачте, що брехала вам»: іранська журналістка звільнилась з держтелеканалу через замовчування країною правди
Телеведуча Геларе Джабарі з іранського державного телеканалу IRIB заявила про те, що звільнилася з роботи через приховування владою інформації, зокрема про збиття українського літака 8 січня.
Про це вона написала на своїй сторінці в Instagram, повідомляє The Guardian.
«Мені було дуже важко повірити в те, що наші люди були вбиті. Вибачте, що я дізналася про це так пізно. І вибачте мені за те, що 13 років я вам брехала», — написала Джабарі.
Зазначимо, що на момент написання цієї новини, відповідний пост на її сторінці був вже недоступний.
The Guardian також пише, що раніше з іранського телеканалу IRIB звільнились ще двоє співробітників. Захра Хатамі пішла з роботи і заявила, що ніколи більше не повернеться. Її підтримав колега Саба Рад.
«Після 21 року роботи на радіо і телебаченні я не можу продовжувати працювати у ЗМІ. Я не можу», — сказав Рад.
Заяви трьох журналістів відбулись на фоні катастрофи в Ірані українського літака. Спочатку чиновники Ірану заявляли, що інформація про збиття лайнера є брехнею, однак потім визнали, що ракету в нього випустили сили протиповітряної оборони Ірану.
Також зазначимо, що 11 січня у столиці Ірану Тегерані люди вийшли на акції протестів біля трьох університетів, щоб вшанувати пам'ять загиблих в авіакатастрофі українського літака Boeing 737. Окрім столиці Ірану, протести відбулися також на півдні країни в місті Ширазі. Згодом в Тегерані силовики розігнали протестувальників, застосувавши сльозогінний газ. У неділю, 12 січня, протести поновилися.
- Літак Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» розбився уночі 8 січня невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні, що на околицях Тегерана.
- На борту перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Серед жертв авіакатастрофи — 11 українців.
- Серед загиблих також було 82 громадяни Ірану, 63 — Канади, 10 — Швеції, 4 — Афганістану, а також по 3 громадяни Німеччини та Великої Британії.
- 9 січня прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що дані канадської розвідки та розвідки союзників вказують на те, що український літак збила іранська ракета.
- 11 січня Іран визнав, що літак Boeing ненавмисне збила іранська ракета, оскільки його сприйняли за ворожий об’єкт.
- Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна очікує від Ірану запевнень у готовності до повного й відкритого розслідування, притягнення винних до відповідальності, повернення тіл загиблих, виплат компенсацій, офіційних вибачень по дипломатичних каналах. Зі свого боку президент Ірану запевнив, що усі винні будуть покарані.
- 14 січня в Ірані заявили, що затримали підозрюваних у збитті українського літака.