Військові звання в Україні остаточно перевели на стандарти НАТО. Міністр підписав указ
Звання українських військових остаточно перевели на стандарти НАТО. Тепер їхні коди відповідатимуть рангам Північноатлантичного альянсу.
Відповідний указ підписав міністр оборони України Андрій Таран, передає пресслужба відомства.
Зазначимо, звання в українській армії привели у відповідність зі стандартами НАТО за законом, який Рада ухвалила у червні 2020 року.
«Це ще один крок, що забезпечує взаємосумісність зі збройними силами держав-членів Альянсу», — пояснює Таран.
За його словами, нововведення мають змінити систему управління кар’єрою військового радянського зразка і зробити її сучасною. Міністр каже, що це допоможе кадровим органам в ЗСУ перейти «на нову філософію роботи», що передбачає створення кар’єрної мапи для кожного солдата, сержанта, офіцера щодо його підготовки, зростання та забезпечення.
Нововведення стануть частиною проєкту «Концепції військової кадрової політики Збройних сил України» до 2025 року.
У Міноборони нагадують, що Україна закріпила в Конституції стратегічний курс держави на набуття повноправного членства в Європейському Союзі та НАТО. Для цього затвердили національну програму, яка передбачає зокрема покращення взаємосумісності ЗСУ зі збройними силами держав-учасниць Альянсу. Однією із цілей програми є адаптація та використання стандартів НАТО у сфері оборони відповідно до політики НАТО.
Що змінилося
Тепер з переліку звань Збройних сил зникнуть генерал-полковник і генерал армії України: першого називатимуть просто генерал, а друге звання зникне з переліку зовсім. Водночас звання генерал-майор і генерал-лейтенант будуть збережені.
Крім того, у вищого офіцерського складу з'явиться звання бригадний генерал та коммодор. У Військово-морських силах звання бригадного генерала відповідатиме чину командор-адмірала, яке також запроваджується ухваленим законопроєктом.
Військові звання генерал армії України, генерал-майор, контр-адмірал, генерал-лейтенант, віцеадмірал, генерал-полковник та адмірал, присвоєні до набуття чинності цього закону, зберігаються за військовослужбовцями та звільненими з військової служби в запас або у відставку.
Раніше у ЗСУ внесли зміни до військових звань та поділу сержантського та старшинського складу.
Замість «прапорщика, старшого прапорщика» з'явилися «штаб-сержант» та «майстер-сержант». Замість «старшини» — «головний сержант». «Рядового» замінили на «солдата».
Також з'явилося нове тимчасове звання — «рекрут». Воно стосуватиметься людей, які проходять випробувальний термін на військовій службі за контрактом, до прийняття присяги.
У корабельних званнях «мічмана» замінили на «штаб-старшину», а «старшого мічмана» на «старшого майстер-старшину».
Крім того, передбачається поділ сержантського та старшинського складу на молодший і старший склади.
Також назву «полк» змінили на «бригаду», відтак командир полку став командиром бригади.