Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який запроваджує в Україні нові військові звання вищого офіцерського складу відповідно до військових звань НАТО.

За відповідний проєкт закону у другому читанні та в цілому проголосував 291 народний депутат.

Тепер з переліку звань Збройних сил зникнуть генерал-полковник і генерал армії України: першого називатимуть просто генерал, а друге звання зникне з переліку зовсім. Водночас звання генерал-майор і генерал-лейтенант будуть збережені.

Крім того, у вищого офіцерського складу з'явиться звання бригадний генерал та коммодор. У Військово-морських силах звання бригадного генерала відповідатиме чину командор-адмірала, яке також запроваджується ухваленим законопроєктом.

Військові звання генерал армії України, генерал-майор, контр-адмірал, генерал-лейтенант, віцеадмірал, генерал-полковник та адмірал, присвоєні до набуття чинності цього закону, зберігаються за військовослужбовцями та звільненими з військової служби в запас або у відставку.

Раніше у ЗСУ внесли зміни до військових звань та поділу сержантського та старшинського складу.

Замість «прапорщика, старшого прапорщика» з'явилися «штаб-сержант» та «майстер-сержант». Замість «старшини» — «головний сержант». «Рядового» замінили на «солдата».

Також з'явилося нове тимчасове звання — «рекрут». Воно стосуватиметься людей, які проходять випробувальний термін на військовій службі за контрактом, до прийняття присяги.

У корабельних званнях «мічмана» замінили на «штаб-старшину», а «старшого мічмана» на «старшого майстер-старшину».

Крім того, передбачається поділ сержантського та старшинського складу на молодший і старший склади.

Також назву «полк» змінили на «бригаду», відтак командир полку став командиром бригади.

Поділитись: