Вірменія звинуватила Азербайджан у підготовці до повномасштабної війни проти країни

Прем’єр—міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що Азербайджан планує повномасштабну війну проти країни.

Про це пише JAMnews.

Заява політика пролунала після загибелі чотирьох вірменських військових на кордоні з Азербайджаном. Пашинян наголосив, що така «каральна операція» була невиправданою.

На його думку, Баку взагалі не проявляє зацікавленості у забезпеченні стабільності та безпеки кордону.

«Наш аналіз показує, що Азербайджан хоче розпочати військові дії на деяких ділянках кордону з перспективою перетворення військової ескалації на повномасштабну війну проти Вірменії», — сказав Пашинян на засіданні уряду.

На думку політика, цей намір «прочитується у всіх заявах і діях Баку».

Видання зазначає, що Єреван стурбований осінніми успіхами Азербайджану в Нагірному Карабаху, що може спонукати Баку створити сухопутний коридор до свого Регіон, відокремлений від основної території країни і оточений однією або кількома державамиексклава Нахічевань.

Вірмено-азербайджанські відносини

Основною точкою напруги між Вірменією та Азербайджаном був Нагірний Карабах. Конфлікт у цьому регіоні тривав з початку 90-х років минулого століття.

У вересні 2023 року Міноборони Азербайджану оголосило про проведення «локальних антитерористичних заходів» у Нагірному Карабаху після заяв про провокації з боку вірменських сил.

Зрештою, невизнана «Нагірно-Карабаська Республіка» 20 вересня погодилася на умови Азербайджану: бойові дії мають припинитися, також ідеться про повне роззброєння армії Карабаху та виведення важкої техніки з території невизнаної республіки.

Увечері 20 вересня президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив про завершення «антитерористичних заходів» у Нагірному Карабаху. За його словами, країна за один день виконала всі поставлені завдання й відновила територіальну цілісність.

У кінці вересня 2023 року президент невизнаної «Нагірно-Карабаської Республіки (Арцах)» Самвел Шахраманян підписав «указ», згідно з яким «республіка» припинила своє існування з 1 січня 2024 року.