Виробник зброї виплатить $73 млн сім’ям дітей, які загинули під час стрілянини в школі у 2012 році
Виробник вогнепальної зброї Remington Arms виплатить загалом 73 мільйони доларів 9 сім’ям жертв масової стрілянини, що сталася в школі Сенді—Хук 14 грудня 2012 року.
Про це повідомляє Associated Press.
Справу відкрили у 2015 році, коли родичі жертв подали до суду на Remington Arms за те, що ті «продавали небезпечну зброю громадськості». Після майже 7 років судового процесу сім’ї загиблих погодились на 73 мільйони доларів для врегулювання позову проти виробника зброї, яку використали під час масової стрілянини.
Законодавство США звільняє виробника зброї від відповідальності за незаконне використання зброї, тому Remington Arms вимагали скасувати позов. Проте законодавство має виняток: якщо виробник порушує закон штату стосовно реклами зброї, його можуть притягнути до відповідальності.
Організації, що виступають за посилення контролю продажу зброї, заявили, що врегулювання справи мало вплине на продаж гвинтівок, адже виробники все ще залишаються під захистом законодавства. Однак у своїй заяві 15 лютого президент США Джо Байден закликав Конгрес скасувати закон, який захищає виробників зброї.
Що сталося у школі Сенді-Хук?
14 грудня 2012 року 20-річний Адам Ленза узяв гвинтівку Remington Arms і влаштував масову стрілянину в початковій школі Сенді-Хук штату Коннектикут. Тоді загинули 27 людей — 20 дітей шести-семи років та 7 дорослих.
Перш ніж прибула поліція, хлопець застрелив себе з пістолета. Також відомо, що з тієї самої гвинтівки він перед цим застрелив свою матір, учительку молодших класів Ненсі Лензу, якій і належала зброя.
У звіті поліції Коннектикуту 2013 року зазначається, що стрілок діяв один і спланував свої дії, але ніхто так і не дізнався його мотивів. Зокрема, у документі написано, що Адам мав одержимість масовими вбивствами та пристрасть до вогнепальної зброї.
Офіс захисту дітей повідомив у звіті 2014 року, що вбивця страждав Порушення розвитку, що характеризується труднощами в соціальній взаємодіїсиндромом Аспергера, а в підлітковому віці також мав депресію, тривожність і нав’язливий розлад.
Авторка: Юлія Костюкова