Вища рада правосуддя у 2018-му відправила у відставку «суддю ЛНР». Тепер їй платитимуть пенсію з українського бюджету

У 2018 році Вища рада правосуддя своїм рішенням відправила у відставку так звану суддю так званого верховного суду «ЛНР» Наталію Булавіну замість того, щоб звільнити її. Це означає, що вона має право на отримання суддівських виплат і пенсії з українського бюджету.

Про це повідомляють фундація Dejure та проєкт Prosud.

До окупації частини Луганської області Булавіна працювала головою Краснодонського міськрайонного суду, а після утворення «ЛНР» стала суддею так званого верховного суду «республіки».

Ще в грудні 2014-го Булавіна написала заяву про відставку й направила її до Вищої ради правосуддя. Заяву задовольнили у 2015-му, після чого відповідне подання ВРП направила до Верховної Ради. Але та не встигла розглянути його через зміни закону про судоустрій.

У 2017 році Вища кваліфікаційна комісія суддів рекомендувала ВРП звільнити Булавіну з посади судді за дисциплінарний проступок. Крім того, Служба безпеки направила ВРП листа, в якому вказала на причетність Булавіної до обговорення «законодавства» «ЛНР».

Але у 2018 році ВРП відмовилася звільняти Булавіну за поданням ВККС. Рада також вирішила, що СБУ не надало потрібних доказів щодо діяльності «судді ЛНР», тому задовольнила подання й відправила Булавіну у відставку.

Зараз Булавіній 65 років. Оскільки її не звільнили, а відправили у відставку, це означає, що вона може претендувати на суддівську пенсію або «довічне грошове утримання». Також їй мали виплатити вихідну допомогу в розмірі трьох місячних окладів.

Як зазначають у Dejure, з початку російської агресії прокуратура Луганської області станом на лютий 2020 року оголосила підозру загалом 11 суддям на тимчасово окупованих територіях. Щодо них склали 21 обвинувальний акт і всім 11 оголосили обвинувачення, але вироку немає щодо жодного з них.

Загалом же Офіс генерального прокурора й прокуратури Криму, Луганської та Донецької областей підтримують понад дві сотні справ, де фігурують судді, що співпрацюють із окупаційними адміністраціями. Станом на 2020 рік вироки було винесено лише щодо трьох із них.