Виверження вулкана біля Тонґи зосередило навколо себе половину всіх блискавок світу

На піку виверження підводного вулкана поблизу держави Тонґа в січні 2022 року навколо нього була зосереджена половина всіх блискавок у світі.

Про це пише CNN із посиланням на звіт Vaisala — компанії моніторингу навколишнього середовища, яка відстежує блискавки по всьому світу.

У звіті йдеться, що «катаклізмічне виверження побило всі рекорди».

Виверження спричинило понад 25 500 блискавок лише за п’ять хвилин. За шість годин вулкан викликав майже 400 тисяч блискавок.

«Це найбільша концентрація блискавок, яку ми коли-небудь помічали. Ми виявляємо блискавку вже 40 років, і це справді екстремальна подія», — сказав метеоролог і експерт з блискавок Кріс Вагаскі.

Про виверження неподалік Тонґи

15 січня 2022 року почалося виверження підводного вулкана в Тихому океані. Унаслідок цього хвилі цунамі заввишки 1,2 метра накрили державу-архіпелаг Тонґа, затопили низку островів та вкрили країну хмарою попелу. Виверження було таким гучним, що його чули в Новій Зеландії — за 2383 км від Тонґи.

17 січня стало відомо, що ударні хвилі від виверження двічі обігнули планету. Відгомони зафіксували навіть в Україні та на станції «Академік Вернадський» в Антарктиді. Менше з тим, метеорологи кажуть, що загрози нових цунамі вже немає.

Після катаклізму Ілон Маск запропонував відправити термінали своєї мережі Starlink до Тонґи. Місцеві жителі, яким загрожувало тривале перебування без інтернету, з радістю пристали до пропозиції.