Візит президентки Європарламенту, окопи в Криму та справа про розстріл мирних жителів: головне за ніч проти 4 березня
До України з візитом прибула президентка Європарламенту Роберта Мецола, окупанти риють окопи на кримському узбережжі, а до суду передали справу про розстріл військовими рф мирних жителів на Київщині. Зібрали головні новини за ніч проти 4 березня.
Візит глави Європарламенту
Президентка Європейського парламенту Роберта Мецола ввечері 3 березня прибула з візитом до України.
«Добре повертатися до України. До цих хоробрих людей, які надихнули світ. До героїв, які відмовляються здаватися. До тих, хто пожертвував усім заради наших цінностей. До європейців, чий дім у нашому Європейському Союзі», — написала Мецола.
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук обговорив із Метсолою шлях України до повноправного членства в ЄС.
Траншеї окупантів у Криму
російські окупанти вирили приблизно 200 км траншей уздовж узбережжя тимчасово окупованого Криму, щоб уберегтися від потенційної висадки українського десанту.
Про це повідомив речник Оперативного командування «Південь» Владислав Назаров.
AMP версія сайту не підтримує цей контент
Переглянути в Telegram.Справа про розстріл мирних жителів
До суду скерували справу військовослужбовця росії, якого підозрюють у вбивстві в березні 2022 року двох мирних жителів на Київщині. Цей злочин зафіксували камери відеоспостереження підприємства.
Розвіддані від священника УПЦ МП
Служба безпеки затримала на Сумщині священника Української православної церкви московського патріархату, якого підозрюють у співпраці з росіянами.
За даними спецслужбовців, настоятель одного з храмів у Шосткинському районі збирав розвіддані про дислокацію Сил оборони.
Удар по багатоповерхівці в Запоріжжі
Станом на 22:00 3 березня рятувальники деблокували тіла сімох загиблих мешканців будинку в Запоріжжі, який зазнав ракетного удару російсько-окупаційних військ 2 березня.
Від початку рятувальної операції працівникам ДСНС вдалося врятувати 11 людей, ще 20 — евакуювати.
Ситуація під Бахмутом
Секретар Ради національної безпеки й оборони Олексій Данілов повідомив, що ситуація на Бахмутському напрямку складна, але контрольована.
Наразі в Бахмуті перебувають, зокрема, бійці 93-ї окремої механізованої бригади ЗСУ «Холодний Яр». Пресофіцерка 93-ї бригади Ірина Рибакова, яка нині перебуває в Бахмуті, підтвердила нам, що бригада продовжує обороняти місто. У Сухопутних військах ЗСУ повідомили, що інтенсивні бої точаться в самому місті й довкола нього.
Інші новини за ніч:
- Експедиція орнітологів у віддалених тропічних лісах на північному сході Мадагаскару вперше з 1999 року зафіксувала тетраку малагасійську — птаха, якого вважали вимерлим. Його називали одним із 10 найбільш розшукуваних видів зниклих птахів.
- Міжнародна федерація гімнастики (FIG) вирішила продовжити заборону на участь у змаганнях російських і білоруських спортсменів.
- На Закарпатті водій мікроавтобуса домовився з 31-річним закарпатцем про перевезення за кордон поза контролем. Однак у пункті пропуску «Малий Березний», коли прикордонники наблизилися до машини, водій видав підсадженого пасажира.
- Міністр закордонних справ та європейської інтеграції Молдови Ніколає Попеску заявив, що молдовани самостійно вирішать, як вони називатимуть свою рідну мову, і жодна країна світу не має права втручатися в це. Так він прокоментував заяву москви про «відмову від рідної мови» в Молдові.
- Європейський Союз застерігає Угорщину від перенесення свого посольства в Ізраїлі з Тель-Авіва до Єрусалима.