Влада Білорусі визнала «екстремістськими» канали «Радіо Свобода»

Суд у Мінську оголосив «екстремістськими» матеріали соціальних мереж та Telegram—каналу білоруської служби «Радіо Свобода».

Про це видання повідомило у своєму Telegram-каналі.

«Ми спостерігаємо найбільшу в історії суверенної Білорусі атаку влади на свободу слова і незалежні медіа», — заявило «Радіо Свобода».

Рішення оголосили за матеріалами Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю і корупцією (ГУБОЗІК) МВС Білорусі.

«Радіо Свобода» також повідомило, що МВС Білорусі визнало фонд Білоруський фонд солідарності, який збирає гроші на допомогу тим, хто залишився без роботи через політичні причиниBYSOL «екстремістським формуванням». Видання наголошує, що цей фонд фінансували сотні, а можливо й тисячі людей. Також МВС заборонило проєкти «Голоси з Білорусі» та «Цифрова солідарність».

Нагадаємо, наприкінці листопада Telegram-канал видання ненадовго «хакнули». Тоді у ньому з’явилися посилання на провладні канали. Водночас в Telegram-каналі ГУБОЗІК опублікували пост зі словами «"Радіо Свобода Білорусь" все. Скоро подробиці...».

Не перший випадок

Наразі у Білорусі «екстремістськими» визнано близько 300 каналів та чатів у Telegram. Зазвичай на тлі того, як влада Білорусі оновлює свій список «каналів-екстремістів», постійно створюються нові.

Наприкінці жовтня влада Білорусі заблокувала у країні доступ до сайтів Deutsche Welle, «Настоящее время», «Новый час» тощо. У вересні в Білорусі також заблокували сайт «Комсомольської правди» через публікацію про вбитого КДБ Білорусі айтівця Андрія Зельцера.

Автора матеріалу Геннадія Можейка оголосили «небажаним» на території Росії та вислали з Москви до Білорусі, де помістили до СІЗО за звинуваченням про розпалювання ненависті та образу представника влади.

Крім того, «екстремістським» визнали Telegram-канал видання «Єврорадіо». А телеграм-канали NEXTA, NEXTA-Live та LUXTA оголосили «екстремістським формуванням».

Співавтор: Маркіян Климковецький