У Білорусі силовики влаштували обшуки в журналістів «Белсату» і «Радіо Свободи», кількох затримали
У Білорусі вранці 16 липня силовики прийшли до журналістів, які співпрацюють із білоруськомовним телеканалом «Белсат», створеним за підтримки Міністерства закордонних справ Польщі, громадського «Польського телебачення» та білоруської служби «Радіо Свобода».
Про це повідомили видання.
Зокрема, обшуки відбулися у ведучого програми «Каждый из нас» Гліба Лободенка, журналістів «Белсату» Галини Абакунчик, Євгенія Меркіса та Ігоря Ільяша.
Також обшукали помешкання журналіста-фрилансера у Гродно, журналістів Христини Чернявської, Павла Можейка, а також Віктора Ярошука у Пінську.
Обшуки також відбулися в журналістки Анни Галети. Її затримали за статтею 293 (організація масових заворушень) Кримінального кодексу Білорусі.
Своєю чергою, «Радыё Свабода» повідомила, що силовики прийшли з обшуками до співробітника видання Валентина Жданка, а також затримали журналістів Олега Груздиловича (і забрали всю його техніку) й Інесу Студинську (забрали її акредитацію кореспондентки видання).
Обшуки й затримання в Білорусі тривають уже третій день. Протягом 14-15 липня білоруські силовики прийшли додому й в офіси провідних правозахисних організацій щонайменше в 10 містах Білорусі. За даними правозахисного центру «Вясна», тільки за 14 липня відбувся не менш як 51 обшук і щонайменше 20 затримань — зокрема й 11 представників самої «Вясни».
Затриманим інкримінують низку статей Кримінального кодексу — зокрема ухиляння від сплати податків і звинувачення стосовно масових безладів. Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch назвала обшуки й затримання в Білорусі «безпрецедентними за своїми масштабами».
Із засудженням дій білоруського режиму виступив Європейський Союз. Там схарактеризували обшуки й арешти як доказ «систематичної та добре спланованої кампанії, кінцева мета якої полягає в придушенні всіх опозиційних думок і знищення громадянського простору в Білорусі».
Зараз у Білорусі відкриті понад 3 тисячі кримінальних справ за політичними мотивами, а визнаних політв’язнів — понад 500. Про останні події в Білорусі й те, як їх сприймають білоруські емігранти в Україні, читайте в матеріалі Лізи Сівєц та Анастасії Власової «Не сидів — не білорус». Як білоруські емігранти обживаються в Україні і коли мріють повернутися додому.
- Поділитися: