Влада запропонувала членам наглядової ради «Нафтогазу» залишитися ще на рік, але ті відмовилися
Уряд запропонував членам наглядової ради «Нафтогазу» залишитися на посадах ще на рік, але згодом стало відомо, що п'ять із шести таки припинили свої повноваження.
Про пропозицію повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час зустрічі з послами «Великої сімки», передає пресслужба уряду. Саме вони раніше, 12 травня, закликали українську владу домовитися з наглядовою радою.
Прем’єр розповів, що зустріч Кабміну та Офісу президента з її членами відбулася 13 квітня. Їм запропонували нові контракти на рік, як і для нового генерального директора.
За цей час уряд обіцяє провести прозоре та публічне обрання кандидатів до нової наглядової ради, а вже після цього — конкурс на посаду гендиректора компанії.
«Уряд готовий зробити кроки назустріч заради того, щоб забезпечити стабільність компанії в цей перехідний період», — каже Шмигаль.
Також додає, що на зустрічі обговорили можливість приєднання до ради представника США.
ОНОВЛЕНО: згодом у «Нафтогазі» повідомили, що п'ять із шести членів наглядової ради НАК, які 30 квітня оголосили про відставку, відповідно до корпоративних процедур припинили свої повноваження 14 травня.
Припиняють повноваження Клер Споттісвуд, Бруно Лескуа, Людо Ван дер Хейден, Юлія Ковалів та Наталія Бойко. Водночас у складі наглядової ради залишається Роберт Бенш — громадянин США, який був призначений як представник Штатів у 2020 році та перепризначений урядом наприкінці квітня 2021 року.
Тепер рада не матиме кворуму для ухвалення рішень.
Що передувало?
30 квітня всі члени наглядової ради НАК «Нафтогаз України», які були присутні на позачерговому засіданні, подали у відставку після звільнення з посади голови правління компанії Андрія Коболєва.
До того вони розкритикували рішення уряду замінити Коболєва на в. о. міністра енергетики та ексвиконавчого директора «Нафтогазу» Юрія Вітренка. Також вони не погодилися з визнанням незадовільної роботи керівництва компанії.
Кабмін заявив про незадовільну роботу Коболєва 28 квітня. Тоді він припинив повноваження всіх членів наглядової ради — як незалежних, так і представників від держави, — але з подальшим відновленням із 30 квітня. За цей час уряд звільнив Коболєва і призначив нового голову.
Чому звільнили Коболєва?
Причиною звільнення попереднього керівника в уряді називають незадовільні фінансові показники «Нафтогазу» за 2020 рік: 19 млрд грн чистого збитку. Коболєв заявив, що буде оскаржувати це рішення уряду.
Детальніше про нового очільника «Нафтогазу» читайте в нашому матеріалі.