Посли G7 закликали уряд домовитися з наглядовою радою «Нафтогазу». Після звільнення Коболєва її члени подали у відставку
Посли країн «Великої сімки» закликали уряд України швидко розв'язати питання щодо управління НАК «Нафтогаз України» та досягти якогось узгодженого рішення з наглядовою радою компанії.
Про це йдеться у спільній заяві послів «Великої сімки».
Зокрема, там заявили про стурбованість тим, що уряд та наглядова рада поки не досягли узгодженого рішення, яке дозволить чинній раді виконувати свої обов'язки незалежно.
«Ми закликаємо уряд України швидко розв'язати це питання у спосіб, що відображає заявлену ним прихильність міжнародним стандартам корпоративного управління, та продовжити удосконалення законодавчої бази щодо управління державними підприємствами відповідно до цих стандартів», ㅡ зазначають у G7.
Що передувало?
Напередодні, всі члени наглядової ради НАК «Нафтогаз України», які були присутні 30 квітня на позачерговому засіданні, подали у відставку після звільнення з посади голови правління компанії Андрія Коболєва.
До того вони розкритикували рішення уряду замінити Коболєва на в.о. міністра енергетики та ексвиконавчого директора «Нафтогазу» Юрія Вітренка. Також вони не погодилися з визнанням незадовільної роботи керівництва компанії.
Кабмін заявив про незадовільну роботу Коболєва 28 квітня. Тоді він припинив повноваження всіх членів наглядової ради — як незалежних, так і представників від держави — але з подальшим відновленням з 30 квітня. За цей час уряд звільнив Коболєва і призначив нового голову.
Чому звільнили Коболєва?
Причиною звільнення попереднього керівника в уряді називають незадовільні фінансові показники «Нафтогазу» за 2020 рік: 19 млрд грн чистого збитку. Коболєв заявив, що буде оскаржувати це рішення уряду.
Детальніше про нового очільника «Нафтогазу» читайте в нашому матеріалі.
- Поділитися: