Власник «Квітів України» звернувся до ОАСК з вимогою скасувати заборону на будівництво
Власник павільйону «Квіти України» у Києві, збереження якого раніше домоглися активісти, вимагає в Окружного адмінсуду столиці скасувати припис Мінкульту про припинення будівельних робіт.
Про це повідомила пресслужба ОАСК.
Припис вимагають визнати протиправним. Позивачем є ПАТ «Квіти України», відповідачем — Міністерство культури та інформаційної політики України, третьою особою — Департамент охорони культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради (КМДА).
Йдеться про припис, винесений Мінкультом у липні 2021 року про припинення проведення будівельних робіт.
Наразі суд вирішує, чи відкривати провадження за цим адмінпозовом.
Що з «Квітами України»?
Її хотіли перетворити на торгово-офісний центр у стилі 2000-х років. Новий фасад мав нависати над дорогою і зруйнував би історичний ансамбль вулиці Січових Стрільців, кажуть активісти. Забудовник почав зносити павільйон.
Але активісти домоглися того, що 13 липня Шевченківський райсуд Києва наклав арешт на будівлю «Квіти України». Тоді забудовнику тимчасово заборонили проводити будівельні та демонтажні роботи на об'єкті.
Згодом у Київській міській державній адміністрації заявили, що ця будівля отримала статус щойно виявленого об'єкта культурної спадщини. А Мінкульт вніс будівлю до реєстру державних пам'яток. Тепер її не можна зруйнувати чи перебудувати.
Що це за будівля?
Будинок на Січових Стрільців, 49 спроєктував на початку 80-х років архітектор Микола Левчук для комунального підприємства «Квіти України» — інституції, яка професійно займалася дослідженням квітів. Збудували її у 1985 році; тоді ж вона була відзначена премією Спілки архітекторів як будівля року.
Це був навчально-методичний павільйон з магазином, оранжереєю та дослідницьким центром. На першому поверсі продавали рослини, вище відбувалися виставки, ще в кількох приміщеннях були майстерні та курси флористики.