Суд наклав арешт на будівлю «Квіти України», зносити її тимчасово заборонили

Шевченківський райсуд Києва наклав арешт на будівлю «Квіти України» у Києві. Її демонтаж, проти якого виступали активісти, розпочався напередодні. Наразі забудовнику тимчасово заборонили проводити будівельні та демонтажні роботи на об'єкті.

Про це повідомили правоохоронці, які 13 липня прийшли вручити відповідний припис забудовнику. Це підтвердив і міністр культури Олександр Ткаченко.

Ткаченко розповів, що інспектор Мінкульту 13 липня вирушив до будівлі, щоб вручити забудовникам припис про заборону будь-яких будівельних робіт. Але вручити його особисто в руки не вдалося.

Але міністр переконує, що попри це припис почав працювати й подальший демонтаж є незаконним, оскільки дозвіл МКІП на будівельні роботи у забудовника відсутній.

«Про що йдеться у приписі? Про те, що проведення будівельних робіт у межах історичного ареалу без відповідних дозволів центрального органу виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини — неможливе», — йдеться у повідомленні.

Допоки триватиме розгляд усіх спірних питань — патрульні поліцейські чергуватимуть біля «Квітів України».

Що відбувається?

Напередодні активісти з ініціативи «Зберегти Квіти України» 12 липня заявили, що у Києві забудовник розпочав демонтаж будівлі «Квіти України» на вулиці Січових Стрільців, 49. На її місці планують створити торгово-офісний центр. Після обіду активісти змогли проникнути на територію та тимчасово зупинити демонтаж.

Перед цим у забудовника заявляли, що не будуть зупиняти реконструкцію та не хочуть публічних обговорень.

Згідно з рендером, який опублікував забудовник Олексій Пишний, автентичну будівлю українського архітектора Миколи Левчука планують перетворити на торгово-офісний центр у стилі 2000-х років. Новий фасад нависатиме над дорогою і руйнуватиме історичний ансамбль вулиці Січових Стрільців, кажуть активісти.

Натомість захисники будівлі вимагають реставрувати її, а не реконструювати, а також знайти будинку нову сучасну функцію, яка зможе максимально залучити унікальний простір з атріумом без руйнування.

Що це за будівля?

Будинок на Січових Стрільців, 49 спроєктував на початку 80-х років архітектор Микола Левчук для комунального підприємства «Квіти України» — інституції, яка професійно займалася дослідженням квітів. Збудували її у 1985 році; тоді ж вона була відзначена премією Спілки архітекторів як будівля року.

Це був навчально-методичний павільйон з магазином, оранжереєю та дослідницьким центром. На першому поверсі продавали рослини, вище відбувалися виставки, ще в кількох приміщеннях були майстерні та курси флористики.