Внаслідок обстрілу бойовиків поблизу Пісків загинув український військовий

У зоні бойових дій на Донбасі 11 січня внаслідок обстрілу бойовиків загинув український військовий. Загалом від початку доби вони шість разів відкривали вогонь.

Про це повідомили у штабі операції Об’єднаних сил.

Там зазначили, що поблизу Пісків бойовики вели вогонь з великокаліберного кулемета, стрілецької та снайперської зброї. Внаслідок цього загинув військовий.

У штабі зазначали, що відкривали вогонь у відповідь.

Про загибель військового повідомили і в українській делегації в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання конфлікту на Донбасі.

Там зазначили, що українською стороною Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню (СЦКК) був задіяний координаційний механізм: введено «режим тиші» і висунуто вимогу щодо припинення вогню. До ОБСЄ направили ноту щодо загибелі українського військового.

У штабі ООС також розповіли про інші обстріли 11 січня. Так, неподалік населеного пункту Павлопіль бойовики відкривали вогонь зі станкового протитанкового гранатомета, а в передмісті Авдіївки — з ручного протитанкового гранатомета і стрілецької зброї.

Також неподалік Красногорівки українські військові виявили проліт безпілотника, який перетнув лінію розмежування. Його знешкодили.

«Перемир'я» на Донбасі

Новий режим припинення вогню на Донбасі почав діяти з 27 липня. Понад місяць його головним досягненням вважалося те, що немає втрат серед військових. Проте на 42-й день «перемир'я», 6 вересня, бойовики обстріляли позиції української армії на Луганщині, один військовий дістав поранення. Того ж дня інший військовий унаслідок обстрілу бойовиків загинув.

А ось 29 жовтня знову порушили режим тиші, унаслідок обстрілу двоє українських військовослужбовців зазнали поранень. Опівночі 30 жовтня загинули двоє військових. 24 листопада внаслідок вогнепального поранення снайпера помер іще один український військовий. Так, від початку «всеосяжного перемир'я» внаслідок обстрілів бойовиків загинули п'ятеро українських військових.

Крім того, час від часу українські військові підриваються на вибухових пристроях, яких уздовж лінії зіткнення багато. За даними Міноборони, станом на 2019 рік на підконтрольній Україні території Донбасу було заміновано приблизно 700 тисяч гектарів.