Бойовики обстріляли на Донбасі ремонтну бригаду, яка намагалася відновити водогін — штаб ООС

У зоні бойових дій на Донбасі 8 січня бойовики зі стрілецької зброї та гранатометів обстріляли робочу бригаду, яка намагалася відновити водопостачання і ремонтувала ділянку водогону «Горлівка — Торецьк».

Про це повідомили у штабі операції Об’єднаних сил.

Перший обстріл відбувся приблизно об 11 годині. Щоб уникнути жертв і поранених, роботи зупинили. Згодом їх відновили о 12 годині, але ненадовго. У штабі кажуть, що попри домовленості, приблизно о 14:00 бойовики знову відкрили провокативний вогонь зі стрілецької зброї.

Робочу бригаду та офіцерів української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню (СЦКК) вивели із зони робіт.

У штабі наголошують, що заздалегідь спланували проведення ремонту в районі населеного пункту Південне. Для цього через ОБСЄ отримали письмові гарантії безпеки з боку бойовиків. Україна зі свого боку надала такі ж «дзеркальні» гарантії щодо відновлення водогону в бік Горлівки на тимчасово окупованих територіях.

Українська сторона в СЦКК підготувала ноту на адресу СММ ОБСЄ щодо зазначених провокаційних дій з боку бойовиків і вважає їх неприпустимими.

Зазначимо, напередодні в зоні бойових дій на Донбасі бойовики загалом 8 разів порушували «всеосяжне перемир'я». Утрат і поранень з боку українських військовослужбовців не було. 8 січня вони вже 7 разів відкривали вогонь.

«Перемир'я» на Донбасі

Новий режим припинення вогню на Донбасі почав діяти з 27 липня. Понад місяць його головним досягненням вважалося те, що немає втрат серед військових. Проте на 42-й день «перемир'я», 6 вересня, бойовики обстріляли позиції української армії на Луганщині, один військовий дістав поранення. Того ж дня інший військовий унаслідок обстрілу бойовиків загинув.

А ось 29 жовтня знову порушили режим тиші, унаслідок обстрілу двоє українських військовослужбовців зазнали поранень. Опівночі 30 жовтня загинули двоє військових. 24 листопада внаслідок вогнепального поранення снайпера помер іще один український військовий. Так, від початку «всеосяжного перемир'я» внаслідок обстрілів бойовиків загинули четверо українських військових.

Крім того, час від часу українські військові підриваються на вибухових пристроях, яких уздовж лінії зіткнення багато. За даними Міноборони, станом на 2019 рік на підконтрольній Україні території Донбасу було заміновано приблизно 700 тисяч гектарів.