Волкер тепер працює на компанію, яка лобіює інтереси «Північного потоку-2»
Колишній спецпредставник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер тепер працює на лобістську компанію, яка відстоює інтереси російського «Північного потоку—2». Сам Волкер це підтвердив, але зазначає, що напрямком лобіювання не займається і є противником російського проєкту.
Про те, де працює Волкер, заявила радниця міністра енергетики, а також колишня радниця голови правління «Нафтогазу» і ексзаступниця глави МЗС Олена Зеркаль в інтерв'ю «Європейській правді».
Вона повідомила, що Волкер перейшов на роботу до цієї компанії після того, як закінчились усі слухання щодо імпічменту Трампа у 2019 році.
Зеркаль каже, що не знає, як і чому це сталося. Але, на її думку, зараз багато хто ставить собі питання, «чи не приїжджав Волкер в Україну, щоб вмовляти керівництво держави відмовитись від боротьби з "Північним потоком-2"».
Водночас Зеркаль вважає, що США поставили на паузу санкції щодо газопроводу Росії, та не виключає можливості їх відновлення.
Оновлено: Волкер у коментаріЄП підтвердив, щоорганізація, де він працює, долучена до лобіювання «Північного потоку-2», але він цим напрямком там не займається. Переконує, що є противником будівництва російського газопроводу.
«Моє ставлення до "Північного потоку" добре відоме і має вдосталь підтверджень: я є противником цього проєкту. Я говорив про це в інтерв’ю, про це йдеться у письмових документах тощо», — запевняє Волкер.
Хто такий Курт Волкер?
Він обіймав посаду спецпредставника Держдепу США з питань України у 2017-2019 роках. Подав у відставку на тлі процесу імпічменту президента США Дональда Трампа, якого звинувачували у тиску на Україну під час телефонної розмови з президентом Володимиром Зеленським.
Волкер відомий своєю підтримкою України, зокрема у питаннях посилення санкції проти Росії. Закликав США надавати військову допомогу Україні для протидії російській агресії та ввести миротворців на Донбас.
Що треба знати про «Північний потік-2»?
Газопровід «Північний потік-2» будує російський «Газпром» разом із провідними енергетичними компаніями Німеччини, Франції та Австрії. Прокладання труб у водах Німеччини поновили з 5 грудня 2020-го. До того будівництво майже рік було на паузі через санкції США щодо європейських підрядників.
Європарламент закликав зупинити будівництво газопроводу «Північний потік-2», а німецькі природоохоронні організації подавали скарги, щоб заморозити прокладання труб. А втім, у Німеччині кажуть, що не можуть зупинити процес, адже проєкт спорудження газогону схвалили багато років тому, а його скасування загрожувало б судами проти країни.
24 січня будівництво «Північного потоку-2» поновилось у водах Данії.
Наразі «Північний потік-2» готовий на понад 95%. У разі його завершення Росія отримає можливість постачати весь свій газ до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи. Це призведе до втрати Україною доходів від транзиту газу в декілька мільярдів доларів на рік.