ВООЗ хоче проаналізувати дані про препарат, який Путін називає вакциною проти COVID-19. З ним не все гладко

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) чекає можливості проаналізувати інформацію про випробування препарату, який Росія називає вакциною проти COVID—19.

Так ВООЗ прокоментувала заяву Володимира Путіна про реєстрацію в Росії першого препарату від COVID-19, пише «РБК».

В організації нагадали, що дослідження вакцини має бути проведене відповідно до встановлених процедур на кожному етапі розробки, щоб гарантувати безпеку і ефективність препаратів, які надійдуть у виробництво.

Про який препарат йдеться?

11 серпня в Росії зареєстрували начебто вакцину від коронавірусу «Супутник V» або «Гам-Ковід-Вак». Це препарат, розроблений Національним дослідницьким центром епідеміології та мікробіології ім. Н.Ф. Гамалії.

Володимир Путін заявив, що ця вакцина вона «працює досить ефективно, формує стійкий імунітет і пройшла всі необхідні перевірки». Він навіть додав, що одна з його дочок вже зробила щеплення.

Міністр охорони здоров’я РФ Михайло Мурашко стверджує, що вакцина «показала високу ефективність і безпеку». «У всіх добровольців виробилися високі титри антитіл COVID-19. При цьому ні у кого з них не зазначено серйозних ускладнень імунізації», — казав Мурашко.

За словами глави МОЗ РФ, розробники вже отримали патент на винахід. Виробництво вакцини планують здійснювати на двох майданчиках — центру ім. Гамалії й компанії «Біннофарм». Влада РФ розраховує, що в цивільний оборот препарат надійде вже з 1 січня 2021 року.

Що не так з цим препаратом?

Видання «Фонтанка» вивчило непублічний звіт Центру Гамалії, в якому розробили «Супутник V», і з’ясувало, що у 38 дорослих здорових добровольців, які брали участь у випробуваннях препарату, зафіксували 144 побічних ефекти, частина з яких спостерігається досі.

У документах також вказано, що побічні явища у вакцинованих трапляються «часто або дуже часто»

Також незрозуміло, наскільки тривалим може бути імунітет до коронавірусу.

«Захисний граничне розведення проби сироватки крові, при якому виявляється активність антитілтитр невідомий. Тривалість захисту невідома. Клінічні дослідження з вивчення епідеміологічної ефективності не проводилися », — йдеться в документах Центру Гамалії.

У звіті вказано, що на 42 день після вакцинації в організмі добровольців зафіксували показник антитіл до вірусу із середнім титром 49,3. Таке значення навіть нижче, ніж середній рівень антитіл, а з часом воно знижується ще більше.