ВООЗ применшує можливість повітряної передачі коронавірусу, вважають науковці

Група з 239 науковців із 32 країн підписалася під відкритим зверненням, у якому стверджується, що Всесвітня організація охорони здоров’я применшує ризик поширення коронавірусу через повітря.

Про це повідомляє The New York Times.

Підписанти звернення, серед яких — і науковці, які співпрацювали з ВООЗ, — стверджують, що Організація покладалася на неточні дані під час формулювання шляхів передачі вірусу.

Йдеться про аерозольну передачу: на відміну від повітряно-крапельної, в цьому випадку часточки набагато менші, в повітрі вони затримуються довше, ніж краплі, й здатні долати набагато більші відстані, ніж півтора метра (рекомендоване ВООЗ соціальне дистанціювання).

Автори відкритого листа зазначають, що ВООЗ опиралася на дані про поширення коронавірусу в лікарнях, де умови набагато стерильніші, ніж у інших закритих приміщеннях. Тому серед головних шляхів поширення Організація називає безпосередній контакт із джерелом вірусу, а також повітряно-крапельний, ігноруючи аерозольний.

На їхню думку, нові свідчення поширення вірусу, як-от на м’ясокомбінаті в Німеччині, засвідчують, що поширення вірусу повітряним шляхом є набагато серйознішим, ніж наразі вважає ВООЗ.

Текст звернення має бути оприлюднений протягом тижня в авторитетному медичному журналі Clinical Infectious Diseases. Його написали професорка Квінслендського технологічного університету Лідія Моравська та дослідник Мерилендського університету Дональд Мілтон.

Станом на 5 липня у світі з початку пандемії COVID-19 виявили у 11 млн 386 тисячі 560 людей, з них 6 млн 445 тисяч 57 пацієнтів одужали та 533 581 — помер від ускладнень. Продовжують лікуватися понад 4 мільйони людей.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!