ВООЗ заявляє, що вже 10% людей могли підхопити COVID-19 — це понад 760 млн. Офіційна статистика каже про 35 млн хворих

У Всесвітній організації охорони здоров'я заявили, що за їхніми оцінками вже 10% людей по всьому світу могли підхопити коронавірус. Це у 22 рази більше хворих, ніж говорить офіційна статистика.

Про це на брифінгу заявив керівник програм із надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров’я ВООЗ Майк Раян, передає AP та Reuters.

За «найбільш оптимістичними оцінками» ВООЗ, одна з 10 людей у світі може бути інфікована коронавірусом. Таким чином COVID-19 може бути у 760 мільйонів людей, якщо враховувати, що на планеті проживає 7,6 мільярда людей.

Показники відрізняються в міських і сільських місцевостях, різних країнах, але розрахунки ВООЗ показують, що більшість населення Землі у зоні ризику зараження коронавірусом.

Таким чином офіційна статистика применшує кількість хворих у 22 рази — наразі у світі підтвердили 35,2 млн випадків COVID-19.

Чому цифри настільки різняться?

У ВООЗ неодноразово заявляли, що показники інфікування занижені. По-перше, через недосконалість тестування. Це означає і те, що населення недостатньо тестують, і те, що тести можуть показувати результат із похибкою.

По-друге, через недостатні дії урядів країн для запобігання інфікування. У ВООЗ вважають, що влада країн недостатньо робить для підтримання, наприклад, соціальної дистанції, чи для відстеження контактних осіб.

А в Україні є COVID-19?

Так, до того ж епідемія не йде на спад. Останніми тижнями в Україні щодоби виявляють від 3000 до понад 4000 нових хворих на COVID-19. Новий рекорд зафіксували 3 жовтня — 4 661 хворий.

За весь час в Україні захворювання виявили у 230 236 людей. З них 101 252 пацієнтів одужали, а 4 430 — померли від ускладнень.

Крім, того Міністерство охорони здоров'я очікує до кінця тижні понад 5 тисяч хворих за добу.

В Україні поки до 31 жовтня діє адаптивний карантин, за яким регіони ділять на карантинні зони. Чинний поділ, який почав діяти з 5 жовтня, можете подивитися тут. Але для того, щоб мінімізувати ризик інфікуватися рекомендують дотримуватися таких правил:

  • у громадських місцях (магазини, громадський транспорт)носити захисну маску,
  • не торкатися руками обличчя,
  • дотримуватися дистанції не менше, ніж 1,5 м одне від одного,
  • часто мити руки та користуватися антисептиком.

Якщо ви відчуваєте ознаки захворювання, зверніться до сімейного лікаря та самоізолюйтеся.