Вперше за останні роки проблемних кредитів у банках менше, ніж звичайних — НБУ

Частка проблемних кредитів, за якими банки не отримують надходжень від обслуговування, вперше за останні декілька років знизилася нижче 50% сукупного кредитного портфеля банків.

Про це повідомляє прес-служба національного банку України.

Так, станом на 1 вересня 2019 року проблемних кредитів у банківській системі було 49,3%. Від початку року відсоток непрацюючих кредитів скоротився на 3,6%.

При цьому, як відзначають у Нацбанку, частка проблемних кредитів скоротилася у всіх групах банків: у державних (без врахування ПриватБанку) — з 55% до 49%, у іноземних — з 38,5% до 35,3% та у приватних — з 23% до 20,1%.

«Зауважимо, що якість загального кредитного портфеля підвищилася майже в усіх групах банків. Найвідчутніше — у приватних та іноземних фінустановах (без банків з російським капіталом) до 20,2%. Найбільші п’ять іноземних банків мають частку непрацюючих кредитів лише 13%», — зазначають у Нацбанку.

Напередодні у Мінфіні повідомили, що обсяг непрацюючих кредитів у державних банках зменшився на 22 мільярда гривень.

Напередодні Рада продовжила дію закону про фінансову реструктуризацію, який дозволяє банкам зменшувати обсяги кредитів, що не обслуговуються.

Раніше у Нацбанку зазначали, що близько 70% кредитного портфеля державних банків складають непрацюючі кредити, за якими не здійснюються виплати.