За даними Національного банку України, 70% всіх кредитів, виданих державними банками, є проблемними, тобто виплат за ними фактично немає.

Зазначається, що такий обсяг непрацюючих кредитів несе загрозу стабільності державних фінустанов та їхній майбутній платоспроможності.

«У групі державних банків частка NPL (проблемних кредитів — ред.) сягає 70% портфелю, ця проблема носить системний характер. Серед іншого, складність полягає в існуванні спільних позичальників, які обслуговують борги в окремих приватних банках і не обслуговують в державних», — повідомила заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова.

З метою вирішення проблеми проблемних кредитів, представники Нацбанку та Міністерства фінансів створили комітет з врегулювання непрацюючих кредитів державних банків.

Зазначається, що у Міжнародному валютному фонді рекомендували Нацбанку регулярно звітувати перед суспільством щодо стану непрацюючих кредитів.

Мова йде про кредитний портфель ПриватБанку, Ощадбанку, Укргазбанку та Укрексімбанку, які належать державі. Зазначимо, що значна частина непрацюючих кредитів державних банків зосереджена у портфелі ПриватБанку, з якого, через видачу кредитів підставним компаніям, напередодні націоналізації вивели мільярди гривень.

9 жовтня стало відомо, що правління ПриватБанку ухвалило рішення про віднесення заборгованості компанії Коломойського на 5,9 мільярдів гривень до збитків. Крім цього, банк направив заяву до прокуратури з приводу завдання колишніми власниками збитків.

За словами заступниці голови НацБанку, віднесення до збитків 6 мільярдів гривень не вплине на фінансовий стан ПриватБанку.

У грудні 2016 року Приватбанк був націоналізований рішенням українського уряду.

За словами Коломойського, він був вимушений сам запропонувати націоналізацію Приватбанку через «способи штучного зниження капіталізації банку» з боку НБУ.

Тодішня голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що екс-власники Приватбанку вивели 16 млрд гривень в ніч перед націоналізацією.

Також повідомлялося, що Приватбанк перед націоналізацією вивів 110 мільярдів гривень через фіктивні компанії. 

У грудні 2017 року націоналізований ПриватБанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Боголюбова, а також ряду компаній, які імовірно підконтрольні їм. 20 грудня 2017-го Високий суд Лондона вирішив арештувати активи Коломойського і Боголюбова у всьому світі на суму понад $ 2,5 млрд.

А 18 грудня стало відомо, що генпрокурор Луценко зустрічався з Коломойським в Амстердамі. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Колишній бізнес-партнер Коломойського вимагає від нього $500 млн

Поділитись: