«Все, що говорять про мого чоловіка – наклеп» – дружина кримського татарина, якого судять в Росії

У Північно-Кавказькому окружному військовому суді у Ростові-на-Дону сьогодні запросили в якості свідка обвинувачення Ельзару Сайфуллаєву – дружину кримського татарина Ферата Сайфуллаєва, якого разом із іншими трьома: Рустемом Ваітовим, Русланом Зейтуллаєвим та Юрієм (Нурі) Прімовим судять за причетність до «Хізб ут-Тахрір», організації, визнаної в Росії терористичною ще у 2003 і відтоді забороненою.

Ельзару Сайфуллаєву підключили до судового процесу в режимі відеоконференції з суду Севастополя.

Жінка відмовилася свідчити проти свого чоловіка – вона має на це право, однак встигла додати, що не згодна із обвинуваченнями на адресу її чоловіка.

«Я є дружиною Ферата вже 9-й рік. Він зразковий сім'янин. Уважний. Поважає інших. Все, що говорять про нього, це наклеп. Це все особиста неприязнь», – каже дружина.

Прокурор подав клопотання, щоб оголосити дані, які вона надавала раніше. В них – перелік книг про аллаха, про іслам та комп'ютер, які силовики при обшуку начебто знайшли в їхньому будинку.

Адвокат Еміль Курбедінов впевнений, що дружину Сайфуллаєва зробили свідком лише через те, що вона підтвердила, що всі вилучені речі співробітники ФСБ були в її будинку.

«Я впевнений, її тоді залякали так само, як і дружину Руслана Зейтуллаєва. Її ж теж зробили свідком обвинувачення. Їй сказали, якщо відмовишся, то підеш разом із ними. Напевно, в такому ж дусі проходив допит і дружини Сайфуллаєва», – вважає Курбедінов.

Він додав, що підсудним в якості доказів закидають навіть виступ російського журналіста Максима Шевченка.

«Я говорив із ним, він вкрай обурений цією ситуацією. У нас є плани на цей судовий процес. Тому що його висловлювання з приводу партії «Хізб ут-Тахрір», він постійно говорить, що це не терористи і так далі. Вони також лягли в основу кримінальної справи. Як доказ якоїсь там причетності, прибічності такого образу життя. Я назвав це плевком в обличчя як самим підсудних, так і російському правосуддю. Але слідчі так працюють», – твердить Курбедінов.

Також появу дружини в якості свідка захисник Курбедінов пояснює тим, щоб її далі не пускали на засідання та не дозволили їй бути громадським захисником.

Самі ж кримські татари, яких у Росії підозрюють у причетності до організації «Хізб ут-Тахрір», вважають, що їх судять із почуття ненависті.

Напередодні таємний свідок розповів, що познайомився з Русланом Зейтуллаєвим у 2013-му році, біля мечеті в Севастополі.  І під час однієї з наступних зустрічей кримський татарин начебто розповідав про організацію «Хізб ут-Тахрір», яка діє у Криму та Севастополі.

Загалом з боку обвинувачення було заявлено 23 свідка. На попередньому засіданні допитали трьох.

Адвокати за згодою кримських татар сумніваються в правдивості свідчень таємного свідка у справі «Хізб ут-Тахрір».

Разом з тим, адвокати за призначенням кримських татар не знають про місцеутримання підзахисних у Ростові.

Читайте також: Справа «Хізб ут-Тахрір»: таємний свідок обвинувачення і призначені адвокати кримських татар