WSJ: TikTok стежив за користувачами, які дивилися контент про ЛГБТ+
Популярний застосунок TikTok стежив за користувачами, які дивилися контент про ЛГБТ+. Зокрема, цю інформацію збирали у «внутрішній список». Колишні працівники заявили, що принаймні рік могли знайти такі дані, які викликали у співробітників скарги.
Про це повідомила газета The Wall Street Journal.
Так, за даними видання, TikTok стежив за користувачами, які часто переглядали відео, позначені тегами про ЛГБТ+. Колишні співробітники компанії заявили, що інформація про звички перегляду користувачів збиралася та зберігалася на інформаційній панелі.
Зібрана інформація, яку деякі співробітники могли переглядати через інформаційну панель, містила набір афілійованих користувачів, що дивилися ці відео, та їхні ідентифікаційні номери.
Колишні співробітники, які працюють в офісах компанії у США, Великій Британії та Австралії, повідомили про проблему топменеджерам у 2020 і 2021 роках. Експрацівники висловили побоювання, що ця інформація може бути передана стороннім або використана для шантажу користувачів TikTok.
«Захист конфіденційності та безпеки людей, які користуються TikTok, є одним із наших пріоритетів», — йдеться у заяві TikTok, наданій The Wall Street Journal.
Речниця TikTok повідомила, що інформаційну панель, яку співробітники використовували для доступу до даних про тих, хто дивиться контент про ЛГБТ+, видалили у США майже рік тому.
Вона додала, що TikTok не визначає потенційно конфіденційну інформацію, як-от сексуальна орієнтація чи раса користувачів, на основі того, що вони дивляться. За її словами, TikTok не отримує такої інформації.
А дані представляють інтереси користувачів і не обов’язково є ознакою певної людини, додала речниця. Користувачі, які взаємодіють з ЛГБТ-контентом у TikTok, можуть не ідентифікувати себе як ЛГБТ, так само як є люди, які люблять контент про випічку, але не є пекарями, сказала прессекретарка.
Безпека в TikTok
У Новій Зеландії до кінця березня мали заборонити парламенту користуватися застосунком TikTok через нібито проблеми з кібербезпекою.
У Європі також занепокоєні безпекою даних у TikTok. Тому 28 лютого Європарламент заборонив використання застосунку TikTok на пристроях співробітників і рекомендував євродепутатам видалити його зі своїх телефонів.
Високопосадовці до 20 березня повинні видалити TikTok із корпоративних пристроїв, зокрема телефонів та планшетів.
У лютому Білий дім дав державним установам 30 днів, щоб переконатися, що вони не мають TikTok на федеральних пристроях і системах. Понад 30 штатів США також заборонили своїм співробітникам використовувати TikTok на державних пристроях.