Європарламент заборонив співробітникам використовувати TikTok через «занепокоєння кібербезпекою»

Європейський парламент 28 лютого заборонив використання застосунку TikTok на пристроях співробітників і рекомендував євродепутатам видалити його зі своїх телефонів.

Про це пише Politico.

За Єврокомісією та Радою ЄС глава Європарламенту Роберта Метсола та генеральний секретар Алессандро Чіоккетті повідомили близько 8 тисячам чиновників, що вони повинні до 20 березня видалити TikTok із корпоративних пристроїв, як-от телефони та планшети.

Також наполегливо рекомендується, щоб депутати Європарламенту, їхні співробітники та акредитовані помічники видалили TikTok зі своїх особистих пристроїв, згідно з запискою.

Популярний застосунок для обміну відео належить китайській технологічній фірмі ByteDance і став центром побоювань щодо безпеки та захисту даних, зазначає видання.

«Виникло занепокоєння через кібербезпеку щодо використання платформи соціальних мереж TikTok, зокрема стосовно захисту даних і збору даних третіми сторонами», — йдеться в електронному листі парламенту, надісланому співробітникам 28 лютого.

У TikTok немає активного офіційного облікового запису Європейського парламенту, хоча один обліковий запис із псевдонімом @europarl опублікував відео про інституцію наприкінці 2019 року.

Представник не відповів на запитання про те, чи був це офіційний обліковий запис. Деякі політичні групи, такі як правоцентристська Європейська народна партія (ЄНП) та «Ліві», зазначили, що зберігатимуть присутність на платформі.

Речник ЄНП Педро Лопес заявив, що група не планує видаляти свій обліковий запис TikTok, у якого 50 тисяч підписників — це набагато більше, ніж у наступної за рейтингом групи «Ліві», яка має близько 6 тисяч читачів.

«Ми не будемо видаляти наш обліковий запис у TikTok», — сказав Лопес, додавши, що вони ще не отримали жодних офіційних новин про це рішення.

«Я вважаю, що абсурдно відмовлятися від соціальної мережі, яка найбільше розвивається в Європі, навіть якщо китайці використовують її для шпигунства», — сказав речник ЄНП.

Він додав, що парламент має запустити офіційний обліковий запис TikTok, оскільки це корисний інструмент для боротьби з фейковими новинами.

Де ще заборонили китайський застосунок?

Європейська комісія та Рада ЄС 23 лютого заборонили співробітникам використовувати TikTok через проблеми безпеки, повідомляло Politico.

У грудні 2022 року популярний відеододаток TikTok заборонили до використання на всіх пристроях Палати представників США. Очікується, що до кінця року заборона пошириться на всі урядові установи. А 27 лютого у Канаді оголосили про заборону використовувати TikTok на всіх державних мобільних пристроях.

Що не так з TikTok?

До кінця року президент США Джо Байден має підписати законопроєкт, яким забороняється використання TikTok на федеральних пристроях.

Законопроєкт, автором якого є сенатор Джош Гоулі, підкреслює побоювання, що TikTok і його материнська компанія ByteDance Ltd можуть ділитися інформацією про користувачів США з китайською владою.

«TikTok — це троянський кінь для Комуністичної партії Китаю. Це серйозна загроза для безпеки Сполучених Штатів, і поки вони не будуть змушені повністю розірвати зв’язки з Китаєм, йому не місце на урядових пристроях», — сказав Гоулі.

Станом на кінець грудня 19 штатів принаймні частково заборонили TikTok на державних пристроях через побоювання, що уряд Китаю може використовувати додаток для стеження та цензури.

У TikTok заявили, що занепокоєння здебільшого викликані дезінформацією і вони раді зустрітися з політиками, аби обговорити практику компанії.